Młodzi i Film 2020. Nabór do dwóch konkursów Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych zakończony! Zobaczcie oficjalny spot imprezy!

Doskonałe wieści dla fanów polskiego kina. Wielkimi krokami zbliża się od dawna oczekiwany Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film, którego tegoroczna edycja wyjątkowo odbędzie się na początku września. Zobaczcie plakat oraz oficjalny spot promujący imprezę.

Multimedia

MŁODZI I FILM 2020

Młodzi i Film to wyjątkowy festiwal filmowy, który promuje i pokazuje twórczość filmowych debiutantów. Podstawą imprezy są dwa konkursy: konkurs filmów pełnometrażowych oraz konkurs filmów krótkometrażowych. Właśnie zakończył się nabór produkcji do obydwu konkursów, a wyniki selekcji będą znane pod koniec lipca.

Jednocześnie w sieci zadebiutował plakat oraz spot promujący festiwal Młodzi i Film 2020. Autorką spotu jest Julia Orlik, studentka piątego roku PWSFTviT w Łodzi, specjalizacji Film animowany i efekty specjalne. Julia Orlik dotychczas zrealizowała następujące filmy: "Bankiet" (2016), "Mój dziwny starszy brat" (2018), "Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" (2019) i "Jestem tutaj" (2020).

"Eastern". Kowalscy walczą z Nowakami, czyli witamy w alternatywnej i krwawej wizji Polski. Oceniamy film z muzyką PRO8L3MZobacz więcej

Autorka spotu tak mówi o jego realizacji:

Spot został wykonany techniką poklatkową (stop motion). Lalki wykonano z plasteliny, masy modelarskiej super sculpey oraz z innych materiałów. Spot w całości inspirowany był plakatem tegorocznej edycji – ciemną salą z czerwonym dywanem stylizowanym na rolki filmowe, prowadzącym na szczyt sceny, gdzie czeka nagroda w postaci statuetki Jantara. Ważnym elementem jest muzyka, która podbija atmosferę podniosłości. Występują tu dwa kontrastujące ze sobą utwory. Pierwszy prowadzi bohaterkę na sam szczyt, drugi towarzyszy jej podczas upadku. Zależało mi na uwypukleniu komizmu sytuacji oraz podkreśleniu, iż debiut jest dopiero początkiem drogi filmowca, podczas której zdarzają się upadki. Sytuacja ta jest też odzwierciedleniem lęku każdego laureata, który idąc po nagrodę modli się w duchu, aby nie upaść w momencie, kiedy oczy wszystkich zwrócone są na niego.

Plakat tegorocznej, 39. edycji Festiwalu Młodzi i Film jest autorstwa Maksa Bereskiego, twórcy marki © Plakiat. Festiwal Młodzi i Film wyjątkowo odbędzie się w tym roku we wrześniu, w dniach 01-05.09.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×