młodzi i film

"Polot" [RECENZJA]. Jeden z najlepszych debiutów na Młodzi i Film 2020 oraz być może jedna z ostatnich polskich premier tego roku? Oceniamy nowy film z Maciejem Musiałowskim!

Epidemia COVID-19 nie odpuszcza, a polskie kina są w kryzysie, który dla wielu z nich może być morderczy. Sytuacji nie pomaga fakt, że coraz więcej polskich producentów przesuwa premiery swoich filmów na nieokreślony czas, więc "Polot" może okazać się jednym z ostatnich polskich filmów, który w tym roku w ogóle doczekał się kinowej premiery. Oceniamy!

24.10.2020Recenzja

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" [RECENZJA]. Piotr Trojan zachwyca jako Tomasz Komenda! To kino, które boli, uwiera i frustruje!

Noc sylwestrowa 1996/1997. Na dyskotece w Miłoszycach pod Wrocławiem bawi się 15-letnia Małgorzata. Rano jej zwłoki zostają znalezione między okolicznymi gospodarstwami, a diagnoza śledczych jest następująca: dziewczyna najpierw została brutalnie zgwałcona, a następnie zmarła z wykrwawienia i wyziębienia. Ponad trzy lata później, po nagłośnieniu sprawy w programie "Telewizyjne Biuro Śledcze", zatrzymany zostaje podejrzany - Tomasz Komenda. O innej stronie tych wydarzeń wspomina film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

18.09.2020Recenzja

Młodzi i Film 2020. 10 filmów walczy o Wielkiego Jantara! Film o Tomku Komendzie będzie największym hitem festiwalu?

Doskonałe wieści dla fanów polskiego kina. Właśnie wystartował 39. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2020! Do Koszalina przyjechali najlepsi polscy debiutanci filmowi, którzy zawalczą o Wielkiego Jantara! Jaki film okaże się czarnym koniem imprezy? Zdaniem wielu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" może być największym hitem festiwalu!

01.09.2020Młodzi i Film 2020

Młodzi i Film 2019 [KOMENTARZ]. "Underdog" z Mamedem Khalidovem podbił serca publiczności! W jakiej kondycji jest młode polskie kino?

38. edycja koszalińskiego festiwalu debiutów filmowych Młodzi i Film za nami. Przez prawie tydzień mogliśmy poznawać twórców, którzy będą przyszłością polskiego kina i w zasadzie możemy być spokojni o to, co przyniosą naszej kinematografii następne lata. Młodzi chcą, potrafią i mają pomysły, więc tym bardziej szkoda, że Wielki Jantar 2019 powędrował w ręce autorów najsłabszego filmu w stawce.

20.06.2019Młodzi i Film 2019

Młodzi i Film 2019. Wielki Jantar dla filmu "Moja polska dziewczyna"! Gwiazda serialu "Szóstka" z nagrodą aktorską!

Ewa Banaszkiewicz oraz Mateusz Dymek za swój pełnometrażowy debiutów fabularnych „Moja polska dziewczyna” otrzymał Wielkiego Jantara 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Jurorzy nagrodzili także Kalinę Alabrudzińską za film „Nic nie ginie”, czy Klarę Kochańską-Bajon oraz Kaspra Bajona za film „Via Carpatia”. Sprawdźcie, kogo jeszcze nagrodzono na festiwalu Młodzi i Film 2019!

17.06.2019Młodzi i Film 2019

"Odnajdę cię". Stawką w tej grze jest życie jej dziecka! Wkrótce w kinach nowy polski thriller! [ZDJĘCIA]

„Odnajdę cię” (tytuł roboczy „Justa”) to trzymający w napięciu thriller sensacyjny, który zadowoli wszystkich miłośników skandynawskich kryminałów oraz sympatyków kina, w którym od lat niepodzielnie rządzi Lian Neeson. Historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrachowanych ataków. Czy zdoła ocalić siebie i bliskich zanim będzie za późno? Zobaczcie pierwsze zdjęcia!

14.06.2018Odnajdę cię

"Najpiękniejsze fajerwerki ever" [RECENZJA]. Nic nie musimy. Nawet umieramy na własnym zasadach

Aleksandra Terpińska swoimi poprzednimi krótki metrażami pokazała, że nie tylko jest sprawną reżyserką, ale przede wszystkim ma własnym pomysł na kino. Do tego zarówno „Święto zmarłych”, „Leszczu”, jak i chyba najdojrzalsza „Ameryka” były produkcjami zupełnie odmiennymi, co tylko udowadniało, że urodzona w 1983 roku pani reżyser nie zamierza się ograniczać i zamykać wyłącznie w jednej stylistyce. Jej pokazywany w Cannes, a następnie na festiwalu Młodzi i Film, obraz „Najpiękniejsze fajerwerki ever” jest tego jeszcze dobitniejszym przykładem.

10.05.2018Recenzje

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×