"Młodzi lekarze" odcinek 2. sezon 2. Michał Wiśniewski i bohaterowie 1. sezonu odwiedzają lekarzy! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Jedynka zaprasza na drugi odcinek serialu dokumentalnego "Młodzi Lekarze". Przed bohaterami kolejne wyzwania medyczne, odwiedziny Michała Wiśniewskiego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu oraz sympatyczne spotkanie po pracy.

Multimedia

"MŁODZI LEKARZE" ODCINEK 2. SEZON 2. W NIEDZIELĘ, 12.03.2017 O GODZ. 21:25 W TVP1!

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Agnieszka, po raz pierwszy w życiu jako główny operator, przeprowadza operację wady wrodzonej klatki piersiowej u 14 - letniego Patryka. Tomek kończy swój staż w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Ostatniego dnia stażu czeka na niego jeszcze jedno, pozamedyczne wyzwanie. Szpital odwiedza wokalista Michał Wiśniewski. Tomek jest gospodarzem spotkania artysty z pacjentami w ramach ogólnopolskiej akcji „Podaruj książkę szpitalowi”. Michał po raz pierwszy operuje pacjenta chorego na hemofilię. To rzadka choroba genetyczna, która powoduje problemy z krzepnięciem krwi i bardzo niszczy stawy. Z tej przyczyny przez wiele lat chorzy w młodym wieku stawali się niepełnosprawni, bo stawy odmawiały im posłuszeństwa, a chirurdzy z obawy przed krwotokami, nie mogli im pomóc.

Poznaj bohaterów 2. serii! Jak radzili sobie pod okiem kamery? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Teraz, wraz z rozwojem medycyny, operacje pacjentów z hemofilią stały się możliwe. W Polsce są dwie kliniki, w których wykonuje się takie zabiegi, w jednej z nich pracuje Michał. Na oddziale neurochirurgii poznamy pacjentkę Marty, panią Kasię, która kilka lat temu w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach odniosła ogromne obrażenia głowy i cudem uniknęła śmierci. Po kilkumiesięcznej śpiączce dziewczyna powoli wraca do sprawności. Z Bartkiem wybierzemy się na obchód po jego oddziale w Centrum Onkologii. W tym odcinku dowiemy się także dużo więcej o życiu prywatnym naszych bohaterów. Zdradzą nam, czym dla nich jest miłość, kto znalazł swoją drugą połówkę, a kto jeszcze szuka.

Na koniec wielka niespodzianka. Bohaterowie I sezonu "Młodych lekarzy" - Jadźka i Maciek - goszczą debiutujących na małym ekranie młodszych kolegów, by opowiedzieć im, jakie emocje może przynieść udział w serialu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×