"Moda na Recykling". Barbara Kurdej-Szatan, Maja Frykowska i Mandaryna w ubraniach z pilotów do telewizorów i okapów kuchennych!

Takiego pokazu jeszcze nie było! Z okazji akcji "Sprzątanie Świata" Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał projektu edukacyjno-ekologicznego "Moda na recykling". W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP wystąpiły gwiazdy m.in. Marta Wiśniewska "Mandaryna", Maja Frykowska i Barbara Kurdej - Szatan.

Multimedia

Gwiazdy w ubraniach z recyclingu!

Wielki finał projektu “Moda na Recykling”, który odbył się w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu przyciągnął tłumy mediów, gwiazd i najmłodszych. Stylizacje z płytek komputerowych, pilotów do telewizorów, złączek do kabli, płyt kompaktowych, taśm filmowych, a nawet okapów kuchennych zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody - Annę Kubisz. Pomagały jej dzieci i młodzież z całej Polski: z Grodziska Mazowieckiego, Góry Kalwarii, Błonia, Kielc, Włocławka, Kampinosu, Tarnowca i Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Barbara Kurdej-Szatan w ubraniach z elektro odpadów! Jak się prezentuje?Zobacz więcej

Przygotowania na backstage trwały od wczesnych godzin porannych, a pomagały w nich makijażystki z firmy OnlyBio i fryzjerzy z Artistik. Team Piotr Popławski. Wybieg opanowali: Katarzyna Skrzynecka, Marta Wiśniewska "Mandaryna", Maja Frykowska, Monika Miller, Anna Popek, Agnieszka Rylik, Agnieszka Wielgosz, Katarzyna Bosacka, Magda Wójcik, Marta Tomczak, Patrycja Wieja, Conrado Moreno, Piotr Zelt, Zygmunt Chajzer. Całość poprowadziła Barbara Kurdej - Szatan, a na scenie wystąpił Oliwier Szot z "The Voice Kids" oraz gwiazda muzyczna - idolka nastolatków: Ruda z zespołu Red Lips.

- Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety. Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się tą tematyką na co dzień, podejmując działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Przykładem tych działań jest projekt "Moda na recykling" realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Na początku roku ekspertka modowa zawitała do zakładów przetwarzania elektro odpadów, w których wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafiły następnie na warsztaty z dziećmi i młodzieżą, podczas których przekazywaliśmy treści edukacyjne. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko. Z każdych warsztatów przygotowywany został materiał video, który trafił na kanał YouTube ERPTV poświęcony edukacji ekologicznej najmłodszych - mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Maja Frykowska kontra Kinga Rusin i Piotr Kraśko! Dziennikarze zachowali się nieprofesjonalnie? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×