"Moda na Recykling". Barbara Kurdej-Szatan w ubraniach z elektro odpadów! Jak się prezentuje?

18 września z okazji jubileuszowej edycji akcji "Sprzątanie Świata" Europejska Platforma Recyklingu organizuje Wielki Finał projektu edukacyjno-ekologicznego "Moda na recykling". W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP wystąpią gwiazdy i znani dziennikarze. Wydarzenie poprowadzi Barbara Kurdej-Szatan, a na scenie wystąpi zespół Red Lips.

Multimedia

Barbara Kurdej-Szatan w ubraniach z recyklingu!

Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety. Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się tą tematyką na co dzień, podejmując działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Przykładem tych działań jest projekt "Moda na recykling" realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz.

Córka Barbary Kurdej-Szatan coraz bardziej przypomina mamę!Zobacz więcej

Na początku roku ekspertka modowa zawitała do zakładów przetwarzania elektroodpadów, w których wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafiły następnie na warsztaty z dziećmi i młodzieżą, podczas których Europejska Platforma Recyklingu przekazywała treści edukacyjne. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko. Z każdych warsztatów przygotowywany został materiał video, który trafił na kanał YouTube ERPTV poświęcony edukacji ekologicznej najmłodszych. Można na nim znaleźć serię filmików, które w przystępny sposób tłumaczą jak właściwie postępować ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i odpadami opakowaniowym.

Wielki finał projektu "Moda na Recykling", który odbędzie się 18 września w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie poprowadzi Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna od lat angażuje się w działania proekologiczne. Jej córeczka Hania od małego segreguje śmieci i wykorzystuje w sposób twórczy odpady, m.in. ubierając w zużyte materiały statuetki Telekamer otrzymane przez mamę! Podczas wydarzenia odbędzie się wyjątkowy pokaz mody z recyklingu. Stylizacje z płytek komputerowych, pilotów do telewizorów i innych elektro odpadów zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody - Annę Kubisz oraz przez dzieci i młodzież. W czasie pokazu pojawią się też nietypowe dodatki - drewniane okulary, zegarki i bransoletki szczęścia od Plantwear. Za każde zdjęcie z drewnianą bransoletką umieszczone w serwisie Instagram z hashtagami #plantwear i #plantweartrees firma posadzi 1 drzewo. Dzięki takim fotografiom marka posadziła ich już ponad 1,5 tysiąca!

Wszystkie pary nowej edycji po raz pierwszy oficjalnie razem! Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

Dodatkowo aby uczcić jubileuszową, 25. edycję "Clean Up The World", czyli popularnego na całej ziemi "Sprzątania Świata" podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona licytacja jednej z recyklingowych stylizacji. Dochód z niej uzyskany zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Nasza Ziemia - corocznego organizatora akcji wielkiego sprzątania. Na na scenie wystąpi gwiazda muzyczna - idolka nastolatków: Ruda z zespołu Red Lips, która tak jak Basia wystąpi w najnowszej edycji "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×