"Moda na sukces" powraca! Gdzie oglądać najnowszy sezon? Słynna telewizyjna szmira w nowym serwisie VOD

Kończąca właśnie 35 lat "Moda na sukces", czyli amerykańska saga rodu Foresterów powróci z najnowszym sezonem! Znamienny polski tytuł tego ponadczasowego serialu w pełni oddaje to, co stało się jego udziałem już od daty premiery w marcu 1987 roku. Serial odniósł ogromny międzynarodowy sukces, był i jest pokazywany w ponad 100 krajach. Gdzie oglądać nowe odcinki?

Multimedia

"Moda na sukces". Gdzie oglądać nowe odcinki?

Saga rodu Forresterów szybko podbija amerykańskich telewidzów i rusza na podbój Europy; na przełomie lat 89. i 90. trafia pod strzechy w Europie. Jest emitowana kolejno w Szwajcarii, Niemczech, Grecji, Francji, Włoszech (gdzie podobna zaliczyła rekordową popularność w skali europejskiej). Widzowie nad Wisłą musieli poczekać na telewizyjny przebój z bodaj najbardziej rozpoznawalną czołówką serialową (ten saksofon!) aż do 1994 roku, kiedy hit CBS zostaje zakupiony przez telewizję publiczną.

Umierali, zmartwychwstawali i knuli intrygi. Tak się zmieniali w prawdziwym życiuZobacz więcej

Co stanowiło o fenomenie kultowego tasiemca w Polsce? Z pewnością trafił na antenę w dobrym momencie: świetne tłumaczenie tytułu (zarówno słowa: „moda”, modny”, jak i „sukces” stanowiły wtedy, w połowie lat 90. o prestiżu) a sama pogmatwana fabuła i obsadzeni w niej młodzi i piękni ludzie byli ogromnym magnesem. Modę pierwotnie pokazywano na TVP1 trzy razy w tygodniu, o 8:00 rano i 16:00 (powtórka). Mimo tego, że Polki i Polacy zaczęli towarzyszyć perypetiom bohaterów od odcinka 216., nikomu to nie przeszkadzało – pełen retrospekcji, powolnej akcji serial zrealizowany jest tak, że można w dowolnym momencie włączyć odcinek i w krótkim czasie odnajdziemy się w aktualnej fabule. Traktująca o bogatej rodzinie założycieli Domu mody Forrester produkcja spełniała swój eskapistyczny charakter – łatwo było oderwać się od problemów dnia codziennego w niełatwych latach 90. i zanurzyć w opowieści pełnej romansów, zdrad, ślubów, rozwodów, śmierci a nawet… zmartwychwstań. W chwili szczytowej popularności w Polsce serial oglądało ponad 2,5 miliona osób, przede wszystkim były to kobiety.

William Bell, pomysłodawca i główny showrunner serialu miał powtarzać, że kluczem do sukcesu jest “jak najczęściej i jak najbardziej wszystko komplikować”, co stało się swego rodzaju receptą na długie życie tej, jaki i wielu innych telenoweli i rozpoczęło fenomen kultowego odbioru. Popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu fanów na całym świecie stały się wspólne seanse z wyborem najbardziej absurdalnych twistów fabularnych, bogato omawianych na licznych forach fanowskich czy grupach dyskusyjnych poświęconych Modzie.

"Moda na sukces" uchodzi za najpopularniejszą "soup operę" na świecie. Emitowany w ok. 140 krajach, dzięki swojej rekordowej publiczności trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Obecnie, od startu emisji, z oryginalnej ekipy aktorskiej pozostali już tylko Katherine Kelly Lang (Brooke Logan) i John McCook (Eric Forrester).

"Moda na sukces" odcinek 8183. Gdzie oglądać najnowszy sezon?

Użytkownicy Platformy REDGO.film zobaczą 26 września odcinek 8183. i śledzić będą losy tej niezwykłej Sagi przez kolejne 50 tygodni. Serial będzie miał ścieżkę lektorską z głosem Michała Borejko. Telewizja Red Carpet z kolei przygotowała kilka programów dedykowanych serialowi, gdzie porusza się wiele aspektów tej niezwykłej produkcji.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • gaweł (gość)

  Przynajmniej nie są kiepscy

  25.09.2022 12:31
 • Iwa (gość)

  Niby gdzie, bo nadal nic nie wiem...

  24.09.2022 09:15
 • Iwa (gość)

  Niby gdzie, bo nadal nic nie wiem...

  24.09.2022 09:15
 • Iwa (gość)

  Niby gdzie, bo nadal nic nie wiem...

  24.09.2022 09:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×