"Mój Stary". Nie żyje Tadeusz Wiśniewski. Słynny aktor zmarł w wieku 73 lat. Wiadomo kiedy odbędzie się jego pogrzeb

Tadeusz Wiśniewski nie żyje. Słynny dziecięcy aktor zmarł w wieku 73 lat. Ogólnopolską sławę zyskał dzięki swojej roli w filmie „Mój stary” Janusza Nasfetera. Znane są już szczegóły związane z jego pochówkiem.

Multimedia

Nie żyje Tadeusz Wiśniewski. Słynny polski aktor zmarł w wieku 73 lat

O śmierci Tadeusza Wiśniewskiego poinformował na swojej stronie portal filmpolski.pl, a także strona „DODKOWI” na Facebooku. W udostępnionym poście pojawiły się wyjątkowe słowa, którymi postanowiono pożegnać urodzonego w 1949 roku aktora. Możemy w nim przeczytać, że: "Tadeusz był człowiekiem niebywale skromnym. Trafił do filmu nie z chęci zdobycia sławy, lecz z potrzeby wsparcia budżetu rodzinnego. Pomimo że filmy, w których występował, zdobyły wielką popularność, on w dalszym ciągu prowadził zwykły żywot dziecka z warszawskiego Powiśla".

Nie jest znana dokładna data śmierci Tadeusza Wiśniewskiego. Według danych na stronie filmpolski.pl oraz dacie udostępnienia postu, w którym pożegnano aktora, zmarł on pod koniec lipca br. Przyczyna jego śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo natomiast, kiedy i gdzie odbędzie się jego pogrzeb. Pożegnanie aktora będzie miało miejsce w czwartek, 4 sierpnia o godzinie 14 w Kościele pw. św. Grzegorza Wielkiego w Warszawie.

FB POST https://www.facebook.com/DODKOWI/posts/pfbid02QkZomgmeX175JExUkFkFpcSEHPKG7UrSmpba26ehmDqBoSHV3PSUQuq9y8NzJwCFl

Tadeusz Wiśniewski po raz pierwszy stanął przed kamerą w wieku 9 lat w filmie „Małe dramaty”. Następnie występował w takich produkcjach jak „Przejażdżka”, „Kolorowe pończochy”, „Bitwa o Kozi Dwór”, „Mój stary”, czy „Kryptonim Nektar”. Po raz ostatni zagrał w 1964 roku w filmie „Banda”.

Zobacz galerię

Ikona Disneya nie żyje. Miała 95 lat!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Słynny (gość)

    ostatnio zagrał 58 lat temu jako dziecko. Boże, zlituj się nad tym autorem !!!

    03.08.2022 20:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×