"Morderstwa w cieniu korony". Nowy serial na kanale Polsat Viasat History HD [ZDJĘCIA]

Bardzo często jednym z ciekawszych zagadnień w aspekcie znanych postaci historycznych jest nie to, co robili za życia, ale to, jak je zakończyli. Sposób, w jaki znani odchodzili z tego świata, w wielu przypadkach nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Multimedia

"MORDERSTWA W CIENIU KORONY" ODCINEK 1. - PREMIERA W CZWARTEK, 27 LIPCA, O GODZINIE 22.10 NA KANALE POLSAT VIASAT HISTORY HD

„Morderstwa w cieniu korony" to pasjonująca seria, prezentująca najbardziej szokujące, często do dziś nierozwiązane zagadki morderstw członków rodzin królewskich Rosji, Niemiec, Kenii czy Wielkiej Brytanii. Pierwszy sezon serialu „Morderstwa w cieniu korony” będzie można oglądać już od 27 lipca, w każdy czwartek o godzinie 22.10.

Kanał Polsat Viasat History HD kontynuuje cykl programów poświęconych kryminalnym zagadkom z przeszłości. „Morderstwa w cieniu korony” to kolejny serial, który od 27 lipca będzie emitowany w ramach pasma „Mordercze czwartki”. Pozwoli on spojrzeć na dawne zbrodnie z nowej perspektywy. Poznamy złoczyńców i ich ofiary, zobaczymy szczegółowe rekonstrukcje wydarzeń, które przeniosą nas w barwny świat majestatycznych zamków, mężnych rycerzy, dziewiczych królowych i potężnych królów oraz mnóstwa skrzętnie skrywanych tajemnic. W każdym odcinku zespół ekspertów łączy kontekst historyczny ze współczesnymi technikami kryminologicznymi, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Fenomenalny dokument o kotach. Gdzie obejrzeć przedpremierowo? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W pierwszej serii przyjrzymy się m.in. historii zabójstwa cara Mikołaja II; spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy król Anglii Jerzy V rzeczywiście zmarł na zapalenie oskrzeli. Przyjrzymy się również życiu ekscentrycznego króla Bawarii Ludwika zwanego Szalonym. Przeniesiemy się do tzw. „Szczęśliwej Doliny” w Kenii, która w czasie II wojny światowej była hedonistycznym schronieniem dla arystokratycznej elity. Przeanalizujemy także katastrofę lotniczą, w której zginął książę Kentu, stryj królowej Elżbiety II. Jego śmierć nigdy nie została do końca wyjaśniona.

Zbrodnia… czy nie? Dzięki nauce wyposażonej w najnowocześniejsze zdobycze technologii postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w najnowszym serialu „Morderstwa w cieniu korony”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×