"Motoikony". Legendarny polski kierowca, Sobiesław Zasada - gwiazdą Motowizji z okazji Mikołajek!

Z okazji Mikołajek na widzów Motowizji czeka niezwykła niespodzianka: dokument poświęcony życiu legendarnego kierowcy rajdowego – Sobiesława Zasady. Z tej okazji na Facebooku kanału będzie można wygrać najnowsze wydanie książki najbardziej uhonorowanego polskiego rajdowca – "Szerokiej drogi. Zostań kierowcą doskonałym".

Multimedia

"Motoikonyć", piątek, 6.12.2019 o godz. 22:00 w Motowizji! - sprawdź program tv

Sobiesław Zasada to najbardziej utytułowany kierowca rajdowy w polskiej historii motoryzacji. Na jego koncie znajduje się jedenaście tytułów rajdowego mistrza Polski i trzy mistrzostwa Europy. W swojej karierze reprezentował największe marki samochodowe tamtych czasów – Steyr Puch, Porsche, BMW oraz Mercedes-Benz. Sukcesy odnosił także za kierownicą polskich aut – w 1973 roku został rekordzistą świata w jeździe długodystansowej na 25 tys. kilometrów, 25 tys. mil oraz 50 tys. kilometrów – wszystko jadąc Polskim Fiatem 125p.

Jedna z najważniejszych imprez sportowych w Polsce z emisją w TV! Kiedy i gdzie oglądać relację z 76. Rajdu Polski?Zobacz więcej

Historia Sobiesława Zasady pełna jest wspomnień, zwycięstw, tytułów oraz ciekawostek, nie tylko z kariery rajdowej, ale także z sukcesów w biznesie – o nich wszystkich opowiedział kamerom Motowizji w ramach cyklu „Motoikony” poświęconego najwybitniejszym postaciom polskiego świata motosportu i motoryzacji. W ramach mikołajkowego prezentu odcinek poświęconemu Zasadzie będzie można zobaczyć w piątek, 6 grudnia o godzinie 22:00.

"Motoikony" to niezwykły cykl poświęcony niezwykłym osobą. Sobiesław Zasada to bez wątpienia czołowa postać polskiego sportu motorowego, ale i motoryzacji dzięki jego sukcesom w biznesie. To ogromna przyjemność móc włączyć go do naszego panteonu legend w ramach "Motoikon" – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

To jednak nie koniec niespodzianek – Motowizja, wraz z Sobiesławem Zasadą, przygotowała konkurs w którym będzie można wygrać najnowsze wydanie książki jedenastokrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych „Szerokiej drogi. Zostań kierowcą doskonałym” wraz z autografem autora. Samo powiedzenie, które jest stałą częścią słownika milionów Polaków, zostało zainicjowane przez Zasadę w latach 60. ubiegłego stulecia. W książce Zasada opisuje swoją karierę, ale także dzieli się przemyśleniami oraz radami, które może wykorzystać każdy z nas w ruchu ulicznym.

Rusza Puchar Świata w Wiśle! Dlaczego największą zagadką w polskiej ekipie są... buty?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Press Focus/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×