"Mowa ptaków". Plakat i zdjęcia z nowego filmu Xawerego Żuławskiego z Sebastianem Fabijańskim

"Mowa ptaków" to najnowszy film Xawerego Żuławskiego („Wojna polsko-ruska”) na podstawie ostatniego scenariusza Andrzeja Żuławskiego. W produkcji występują Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Daniel Olbrychski i Marta Żmuda Trzebiatowska.

Multimedia

"Mowa ptaków" - premiera

„Mowa ptaków” to niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. „Mowa ptaków” jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

O „Mowie ptaków” zrobiło się głośno z powodu nieprzyjęcia filmu do Konkursu Głównego Festiwalu w Gdyni, mimo rekomendacji Zespołu Selekcyjnego. Po wielu publikacjach i protestach film został ostatecznie włączony do konkursu.

Sebastian Fabijański wydaje płytę! Porzuci aktorstwo dla muzyki? Zobacz więcej

Film trafi do kin od 27 września.

"Mowa ptaków - obsada

Główne role odgrywają Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Marta Żmuda Trzebiatowska, Wiktor Zborowski, Eryk Kulm, Jaśmina Polak, Katarzyna Chojnacka i Sebastian Pawlak.

"Mowa ptaków" - o czym jest?

Bohaterami filmu są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

Zobacz galerię

"Mowa ptaków" - zwiastun

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×