"Mroczne materie". HBO i BBC tworzą nowy serial fantasy! Co już wiadomo?

BBC i HBO łączą siły przy produkcji nowego serialu fantasy! Czeka nas mnóstwo międzywymiarowych podróży i wręcz baśniowa historia! Sprawdź, co już wiadomo na temat serialu "Mroczne materie"!

Multimedia

Od pewnego czasu trwają już prace nad serialem "Mroczne Materie" w reżyserii Toma Hoopera, który opiera się na powieści Philipa Pullmana pod tym samym tytułem. Są one na dość zaawansowanym etapie, więc o nowej produkcji wiadomo już całkiem sporo!

Interaktywny film Netfliksa otrzymał prestiżową nagrodę! To spore zaskoczenie!Zobacz więcej

Świat "Mrocznych materii" funkcjonuje w sytuacji współistnienia kilku równoległych rzeczywistości. W jednej z takich rzeczywistości żyją ludzie, którzy jednak nie są sami. Każdy ma bowiem swojego dajmona, swój zwierzęcy odpowiednik. W świecie tym niepodzielnie panuje Magistratura, która w pewnym momencie odkrywa możliwość międzywymiarowych podróży i postanawia wykorzystać ją do zapanowania nad całym światem. Magistraturze postanawia sprzeciwić się 12-letnia dziewczynka, Lyra (w tej roli Dafne Keen), która aby ocalić swoich bliskich wyruszy w daleką podróż, aby pokrzyżować plany despotycznych władz.

Scenarzysta "Gry o tron" dołączył do ekipy serialu Amazona! Powinniśmy się martwić?Zobacz więcej

Reżyserem serialu jest Tom Hooper, który w swoim dorobku ma już kilka udanych produkcji filmowych, do których można zaliczyć chociażby "Jak zostać królem?" czy "Nędzników". W rolach głównych oprócz Dafne Keen obsadzeni zostali także m. in. James McAvoy, Ian Gelder, Lin Manuel-Miranda, Ruth Wilson, Will Keen, Ariyon Bakare oraz Anne-Marie Duff.

Premiera serialu "Mroczne materie" ma odbyć się jeszcze pod koniec tego roku. Być może trafi on do biblioteki HBO GO, ale nie ma jeszcze żadnej informacji w tej sprawie.

Seriale nagrodzone Emmy. "Gra o tron" zebrała najwięcej statuetek? Które produkcje były doceniane najczęściej?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według polskich gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • boli (gość)

    czyli "złoty kompas"

    23.05.2019 11:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×