"Mroczne tajemnice nazistów". Okultyzm i inne tajemnice średniowiecznego zamczyska. Gdzie oglądać?

Robert Joe i dr Sam Willis próbują odkryć tajemnice, które kryje należący niegdyś do Himmlera zamek Wewelsburg w Niemczech. "Mroczne tajemnice nazistów" na kanale Fokus TV!

Multimedia

"Mroczne tajemnice nazistów" poniedziałek, 18 lutego, godz. 22:55 na Fokus TV - sprawdź program tv

W 1934 roku średniowieczny Zamek Wewelsburg zajęty został przez oddziały elitarnej formacji nazistowskiej SS. Wtedy też na rozkaz jednego z przywódców hitlerowskich Niemiec - Heinricha Himmlera rozpoczęła się przebudowa warowni tak by przypominała ona siedzibę rycerzy króla Artura. W ciągu 20 lat miało tu powstać wiele tajnych bibliotek, instytut astrologiczny, oraz ośrodek badań historycznych. Himmler (podobnie jak większość innych nazistów) znany był ze swojego zamiłowania do praktyk okultystycznych. Pragnął on by Wewelsburg stał się nową siedzibą przywódców SS. Powstała wtedy też (istniejąca po dziś dzień) słynna komnata na podłodze której znajduje się charakterystyczny motyw swastyki ułożonej z dwunastu błyskawic.

Rodzinny interes od pokoleń. Gdzie oglądać? Zobacz więcej

Heinrich Himmler 31 marca 1945 roku nakazał esesmanom zniszczenie średniowiecznej budowli. Nie chciał bowiem, aby twierdza została zdobyta przez Amerykanów. Jednak zamek przetrwał, a wraz z nim tajemnicza symbolika, m.in. ornamenty czarnych słońc.

Brytyjski historyk dr Sam Willis oraz koreańsko-amerykański badacz miejski Robert Joe badają zagadkowe zdarzenia największego konfliktu zbrojnego XX wieku. Badacze sprawdzają m.in. czy w dawnym zamku Himmlera faktycznie uprawiano okultystyczne rytuały, co stało za spektakularnymi sukcesami nazistowskich wojsk i w jaki sposób żołnierzom niemieckim udawało się nacierać na nieprzyjaciela z ponadludzką siłą. Podążają tropem tajemnic, by pokazać, że w przypadku wojny, prawda może być bardziej zaskakująca niż fikcja...

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×