MŚ Falun: Skoki narciarskie konkurs indywidualny (TRANSMISJA TV)

Redakcja Telemagazyn
(fot. Andrzej Banaś)
MŚ Falun: skoki narciarskie transmisja. Na mistrzostwach świata w Falun do rywalizacji wracają skoczkowie. W czwartek o godzinie 17 odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni HS 134. Zobacz, gdzie obejrzeć transmisję na żywo z konkursu skoków narciarskich w Falun.

W sobotę na skoczni normalnej złoty medal zdobył Norweg Rune Velta, który wyprzedził Niemca Severina Freunda i Austriaka Stefana Krafta. Kamil Stoch zajął dopiero 17. miejsce, a najlepszy z Polaków był Jan Ziobro, który zajął ósmą pozycję. Mistrzowskiego tytułu z Val di Fiemme na dużej skoczni broni właśnie Stoch. Przed dwukrotnym mistrzem olimpijskim bardzo trudne zadanie. Do tej pory tylko jeden zawodnik zdobywał złote medale na dużym obiekcie na dwóch kolejnych MŚ. W 1999 i 2001 roku tej sztuki dokonał Martin Schmitt. Stoch udanie zapoznał się z dużą skocznią w Falun. Ubiegłoroczny triumfator Pucharu Świata wygrał dwie z trzech poniedziałkowych sesji treningowych. Nasz skoczek zajmuje miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji PŚ, dlatego nie musiał się kwalifikować do konkursu głównego i z tego prawa skorzystał w środę. W kwalifikacjach wystąpiło natomiast czterech innych polskich skoczków: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki. Wszyscy pomyślnie przeszli eliminacje. W czwartkowych zawodach zobaczymy zatem pięciu reprezentantów Polski.

Studio przed konkursem głównym w TVP1 poprowadzi Maciej Kurzajewski. Początek telewizyjnego studia w czwartek o 16:30. Konkurs o mistrzostwo świata na dużej skoczni skomentują dla TVP Włodzimierz Szaranowicz i Marek Rudziński. Funkcję reporterów pełnić będą Sebastian Szczęsny i Michał Regulski. W Eurosporcie zawody skomentuje Igor Błachut.

czwartek: skoki narciarskie, MŚ w Falun - konkurs indywidualny, HS 134, godz. 17:00