Muzyczne talent-show w polskiej telewizji. Co było przed "The Voice of Poland"?

Wiele gwiazd polskiej muzyki zaczynało swoją karierę w programach telewizyjnych! Muzyczne talent show pojawiły się w polskiej telewizji w latach 90. i do dziś cieszą się ogromną popularnością. W naszej galerii zebraliśmy je wszystkie. Sprawdź koniecznie!

Multimedia

Nie jest łatwo zostać gwiazdą muzyki. Dla wielu utalentowanych wokalistów-amatorów przepustką do wielkiej kariery są jednak programy muzyczne! Moda na takie produkcja przyszła do Polski z Zachodu i niezmiennie cieszą się one ogromną popularnością!

Roksana Węgiel prezentuje swój nowy teledysk! Będzie kolejny hit?Zobacz więcej

"Szansa na sukces" - najstarsze polskie muzyczne talent-show

Pierwszym polskim programem dla aspirujących wokalistów była "Szansa na sukces" prowadzona przez Wojciecha Manna. Premiera pierwsza odcinka tego kultowego już show miała miejsce 14 listopada 1993 roku. W "Szansie na sukces" amatorzy w formule karaoke śpiewają największe hity zaproszonej do studia gwiazdy, a nagrodą za zwycięstwo w odcinku jest możliwość zaśpiewania wspólnie z oryginalnym wykonawcą.

Polskie gwiazdy, które zaczynały w talent show

Programy muzyczne okazały się prawdziwą kopalnią talentów. W samej "Szansie na sukces" swoje pierwsze kroki stawiały takie osobistości jak Kasia Stankiewicz, Justyna Steczkowska, Ewa Farna, Natalia Szroeder, Szymon Wydra czy Margaret. Dzięki innym programom, przykładowo "The Voice of Poland" czy "Must be the music" na polski rynek mogły wejść takie gwiazdy jak zespół Enej, Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Mateusz Ziółko, Sarsa czy LemON.

W naszej galerii znajdziecie krótki opis muzycznych talent-shows, które emitowane były w polskiej telewizji wraz z informacjami o największych gwiazdach, które brały w nich udział! Sprawdźcie koniecznie!

Marta Manowska poprowadzi nowe muzyczne show TVP? Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×