"Na bank się uda". Maciej Stuhr i Józef Pawłowski w nowej polskiej komedii kryminalnej! Kiedy premiera? [DUŻO ZDJĘĆ]

Marian Dziędziel, Adam Ferency, Lech Dyblik i Maciej Stuhr – ta czwórka świetnych aktorów spotkała się na planie nowej komedii kryminalnej „Na bank się uda”. W Krakowie trwają zdjęcia do produkcji w reżyserii Szymona Jakubowskiego. Scenariusz, który został świetnie oceniony przez znanego script doctora z Hollywood Michaela Raya Browna, bawi i trzyma w napięciu do samego końca. Zobaczcie zdjęcia z planu!

Multimedia

"NA BANK SIĘ UDA" - KIEDY PREMIERA?

„Na bank się uda ” to klasyczna komedia kryminalna - szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach, które zapoczątkowały scenariusz autorstwa Szymona Jakubowskiego. Został on nagrodzony w 5. edycji konkursu na najlepszy scenariusz Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa. Jerzy Stuhr, który zasiadał w jury konkursu, nie miał wątpliwości co do walorów scenariusza filmu: To świetne dialogi, ciekawie i sprawnie opowiedziana historia oraz duży potencjał komercyjny.

Do oceny scenariusza twórcy zaprosili czołowego script doctora z Fabryki Snów Michaela Raya Browna, który pracował przy takich filmach, jak: „Apollo 13”, „Tańczący z wilkami”, „Czas patriotów”, „Braveheart – Waleczne serce”, „Mój chłopak się żeni”, „Skazani na Shawshank” czy „Urodzeni mordercy”. Ray Brown był zachwycony scenariuszem i potencjałem „Na bank się uda”.

Epicka opowieść o zgwałconej i sponiewieranej Polsce. Najlepszy film Filipa Bajona od lat? [RECENZJA]Zobacz więcej

Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

O inspiracji prawdziwą historią mówi scenarzysta i reżyser Szymon Jakubowski:

Gdy pierwszy raz przeczytałem o tym zwariowanym napadzie na bank artykuł w gazecie, wydało mi się to zabawne i nieporadne. Ale już po chwili zacząłem się zastanawiać: jak to - staruszkowie napadli na bank? Po co? Czemu miało to wszystko służyć? Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że podjęli się tak desperackiego kroku? Te i kilka innych pytań zainspirowały mnie do napisania tej zwariowanej historii. Słodko-gorzkiej komedii o współczesnej Polsce, w której żeby wygrać życie, trzeba pokonać system.

Pedofilia, pijaństwo, pozamałżeńskie ciąże i drogie samochody, czyli polski Kościół według Smarzowskiego. Już w kinach! [RECENZJA]Zobacz więcej

W rolach głównych wystąpili niezawodni: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Emma Giegżno i Paulina Gałązka. W pozostałych rolach: Przemysław Sadowski, Magdalena Walach, Michał Mikołajczak, Bronisław Cieślak i inni.

"NA BANK SIĘ UDA" W KINACH LATEM 2019 ROKU

W rolach głównych: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Emma Giegżno, Paulina Gałązka
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Szymon Jakubowski
ZDJĘCIA: Patryk Jordanowicz
PRODUCENT: Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes - EKIPA Sp. z o.o.
DYSTRYBUTOR: NEXT FILM

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Agnieszka Bednarek (gość)

  Co jak co, ale na film ze Sturchem to się na pewno wybiorę :) Na pewno będzie sztosem :)

  01.08.2019 12:08
 • Michał (gość)

  Scenariusz tego filmu został również wyróżniony nagrodą filmową festiwalu Trzy Korony

  31.07.2019 12:06
 • Inga (gość)

  Mega ciekawy scenariusz jak na mnie, szczególnie że został oceniony przez Browna! Myślę, że warto się wybrać :)

  31.07.2019 11:26
 • Kasia (gość)

  Potwierdza się teza, że nigdy nie jest za późno na napad na bank. Może wezmę to sobie do serca haha

  31.07.2019 09:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×