"Na dobre i na złe". Aleksander Skowroński nie żyje. Ignacy z filmu "U pana Boga w ogródku" miał 84 lata

W wieku 84 lat zmarł Aleksander Skowroński, odtwórca roli Ignacego, ojca komendanta z filmu "U pana Boga w ogródku". W ostatnich latach aktor borykał się z chorobami i problemami finansowymi.

Multimedia

Aleksander Skowroński urodził się 6 grudnia 1935 roku w Białymstoku. Przez wiele lat związany z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, z Towarzystwem Wierszalin w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białystoku oraz Wybrzeże w Gdańsku. -Odszedł niezapomniany emerytowany ogniomistrz, ojciec komendanta z obrazu "U pana Boga w ogródku” - czytamy na profilu ZASP na Facebooku.

Justyna i Magda Steczkowskie w żałobie. Zmarła mama wokalistek. "Wiem, że już jesteś w tym lepszym świecie"Zobacz więcej

Aleksander Skowroński miał na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Rozpoznawalność przyniosła mu rola ogniomistrza Ignacego w filmie "U Pana Boga w ogródku". Widzowie na ekranie mogli go oglądać ostatnio w serialu "39 i pół tygodnia". Aktor wcielił się w Miłogosta, dziadka Ewy.

Aleksander Skowroński miał cukrzycę, niewydolność oddechową, zwyrodnienie stawów i problemy z sercem. Jakiś czas temu reżyser Adam Nalepa poinformował o trudnej sytuacji finansowej artysty. Skowroński mieszkał z niewidomym synem w zadłużonym mieszkaniu komunalnym.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×