"Na dobre i na złe". Edyta Jungowska skończyła 56 lat. Jak wygląda i czym dziś zajmuje się serialowa siostra Bożenka?

Edyta Jungowska zaskarbiła sobie sympatię widzów rolą Bożenki w serialu "Na dobre i na złe". Aktorka działa dziś w nieco innej branży i rzadko widujemy ją na małym ekranie. Jak wygląda i czym dziś zajmuje się Edyta Jungowska?

Multimedia

Edyta Jungowska jest bardzo dobrze znana wiernym fanom serialu "Na dobre i na złe". Razem z Pawłem Wilczakiem tworzyła duet uwielbiany przez widzów. Postać siostry Bożenki stała się jej znakiem rozpoznawczym. Nie była to jednak jedyna jej rola. Aktorka ma na swoim koncie wiele kreacji filmowych, serialowych i teatralnych. Jej przygoda z aktorstwem zaczęła się od filmu "Szaleństwa panny Ewy". Później skupiła się na studiach i skończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od tamtej pory wzięła udział w wielu produkcjach. Oprócz seriali sławę przyniosło jej też podkładanie głosu w filmach dla dzieci. Jungowska obecnie nie należy do celebrytów, którzy regularnie widywani są na czerwonych dywanach. Kilka lat temu aktorka zdecydowała się na przerwę od grania. Co teraz robi zawodowo?

Edyta Jungowska wraca do aktorstwa! Kogo zagra w popularnym serialu? Zobacz więcej

Edyta Jungowska. Czym zajmuje się teraz aktorka?

Edyta Jungowska postanowiła odpocząć od aktorstwa. "Klan" i "2XL" to jedne z ostatnich projektów, w które się zaangażowała. W 2013 roku dostała epizodyczną rolę w serialu "Ojciec Mateusz". Pracę na planie zamieniła na inne zajęcie. Już od 2010 roku zajmuje się swoim wydawnictwem "Jung-Off-Ska", które sprzedaje audiobooki dla dzieci. Ze strony internetowej firmy wiadomo, że wszystko zaczęło się od fascynacji Jungowskiej twórczością Astrid Lindgren. Jej działalność w świecie literatury dziecięcej jest bardzo doceniana. Od samego początku wydawane przez nią nagrania książek cieszą się dużym gronem młodych wielbicieli i zdobywają różne nagrody m.in. Bestsellery Empiku.

Dla fanów, którzy tęsknią za oglądaniem jej na dużym ekranie, mamy dobrą wiadomość. W 2022 roku premierę ma mieć film "Detektyw Bruno", w którego obsadzie znajdzie się również Edyta Jungowska. Razem z nią wystąpi Dorota Kolak i Piotr Głowacki. Czy oznacza to, że aktorka wraca do pracy przed kamerą na stałe? Na takie informacje musimy jeszcze zaczekać.

Zaczynała jako przebojowa salowa. Dziś nie przypomina siebie sprzed latZobacz więcej

W galerii znajdziesz zdjęcia aktorki z "Na dobre i na złe", ale również te nowsze! Sprawdź koniecznie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×