"Na dobre i na złe". Emilia Krakowska ma za sobą trzy małżeństwa. 82-latka jest zakochana! Po raz 4. wyjdzie za mąż?

Emilia Krakowska to jedna z ikon polskiego kina i telewizji. Aktorka jest wręcz uwielbiana przez widzów, którzy do dzisiaj wspominają jej pamiętną kreację Jagny w "Chłopach" czy rolę w serialu "Na dobre i na złe". Teraz artystka ma 82 lata i zachwyca formą! A do tego jest... zakochana! Po raz 4. wyjdzie za mąż?

Multimedia

Emilia Krakowska ma za sobą trzy małżeństwa. 82-latka jest zakochana! Po raz 4. wyjdzie za mąż?

Emilia Krakowska to ikona. Jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek urodziła się 20 lutego 1940 roku w Poznaniu. Na studia aktorskie przeniosła się do Warszawy; Wydział Aktorski PWST w Warszawie ukończyła w 1963 roku i także wtedy zaczęła pojawiać się na wielkim ekranie. W 1984 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, rok później Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, natomiast w 1986 roku aktorkę odznaczono odznaką "Zasłużony Działacz Kultury". W 2008 roku doczekała się kolejnego wyróżnienia - Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis". Pod koniec czerwca 2022 roku została wyróżniona Specjalnym Złotym Aniołem Tofifest dla Damy Polskiego Kina na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Tofifest" w Toruniu.

Małgorzata Rozenek-Majdan wynajmuje wielką willę, w której wcześniej mieszkał Wojciech Amaro. Internauci krytykują dom!Zobacz więcej

Emilia Krakowska swoje pierwsze role przed kamerą zaczęła grać w 1963 roku. Trzy lata później znalazła się w obsadzie głośnego serialu "Kolumbowie". Następnie zagrała w takich produkcjach jak m.in. "Brzezina", "Seksolatki", "Wesele" czy "Kopernik", jednak przełomem okazał się serial i film "Chłopi", gdzie wcielała się w rolę Jagny. Tę kreację pamięta się do dzisiaj! Następnie aktorka pojawiła się m.in. w "Ziemi obiecanej", "Bez znieczulenia", "Godzinie W", "Znachorze" czy "40-latku. 20 lat później".

W latach 90. XX wieku Emilia Krakowska prawie zniknęła z ekranów, aż w 1999 roku dostała propozycję dołączenia do obsady serialu " Na dobre i na złe", co okazało się strzałem w dziesiątkę! Jako opiekunka doktora Burskiego skradła serca widzów, którzy żałują, że aktorka dzisiaj już nie występuje w serialu. Do tej pory filmografię Emilii Krakowskiej zamykają seriale "Usta usta" oraz "Receptura" i film "Gorzko, gorzko!", który czeka na swoją premierę.

Piotr zmartwychwstanie?! Kim będzie tajemniczy mężczyzna?Zobacz więcej

O ile ekranowe wcielania Emilii Krakowskiej są widzom bardzo dobrze znane, tak zapewne niewiele osób wie, że aktorka ma za sobą... trzy małżeństwa! W dodatku obecnie jest... szczęśliwie zakochana! Emilia Krakowska, jak za "Faktem", podaje WP.pl, swojego pierwszego męża poznała będąc jeszcze na studiach. Nie był to niestety szczęśliwy związek, bowiem w latach 70. XX wieku aktorka odkryła, że jej ukochany maż... od 7 lat ma syna, o czym zapomniał powiedzieć swojej żonie! Decyzja mogła być tylko jedna - rozwód.

Po dwóch latach Emilia Krakowska zakochała się ponownie i wyszła za mąż. Owocem jej drugiego małżeństwa jest córka Weronika. Małżeństwo jednak także się rozpadło. Później Emilia Krakowska poznała mężczyznę, z którym przez kilka lat była w nieformalnym związku, ale finalnie też nic z tego nie wyszło. Z trzecim mężem pobrała się w 1981 roku. Para doczekała się córki Eleonory. Niestety, ten związek też się nie udał.

Michał Juszczakiewicz prowadził kultowy program TVP. Czym zajmuje się dzisiaj i jak wygląda?Zobacz więcej

Po tylu miłosnych porażkach Emilia Krakowska zapewne nie spodziewała się, że jeszcze się zakocha. To nastąpiło, gdy przypadkiem spotkała swojego dawnego ukochanego ze studenckich czasów, Sergiusza Sikorskiego. Mężczyzna jeździł po świecie, aż finalnie trafił do Brazylii, gdzie do dzisiaj mieszka. Dawne uczucie odżyło i dzisiaj Emilia Krakowska i Sergiusz tworzą związek na odległość. Mężczyzna namawia swoją ukochaną do czwartego małżeństwa, jednak 82-latka na razie pozostaje nieugięta i już nie chce ślubu! Ma rację?

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×