"Na dobre i na złe" odcinek 711. Jak bohaterowie poradzą sobie ze śmiercią Adama? Co z Wiktorią i Falkowiczem? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

Adam Krajewski odszedł, a jego śmierć dotknęła wszystkich bohaterów „Na dobre i na złe”. Jak dalej toczy się życie jego przyjaciół i rodziny? I jakie niespodzianki czekają na widzów w najbliższym odcinku "Na dobre i na złe"?

Multimedia

"Na dobre i na złe" odcinek 711. w środę, 12.09.2018 o godz. 20:40 w TVP2! - sprawdź program tv

Już w najbliższym odcinku "Na dobre i na złe" do obsady serialu dołączą dwie nowe gwiazdy! Agnieszka Pilaszewska zagra Barbarę, matkę doktora Wilczewskiego. Natomiast Daniel Olbrychski wcieli się w dziadka lekarza – Cezarego – który nagle poczuje ostry ból brzucha i w Leśnej Górze zostanie pacjentem doktor Sikorki (Marta Żmuda Trzebiatowska).

Senior od razu poprosi lekarkę, by zachowała dyskrecję. I zażąda, by Hania ukryła informacje o jego chorobie przed całą rodziną – nie tylko Michałem (Mateusz Janicki), ale też Barbarą. - Nie upoważniam nikogo z rodziny. Wnuka też. Nie wolno pani z nimi o mnie rozmawiać!
- Pan choruje na coś poważnego?
- Tu pani podpisze... Że pani widziała, że jest zakaz. Embargo. Liberum veto!

Adam jednak nie umarł? Grzegorz Daukszewicz wróci do serialu? [CO SIĘ WYDARZY]Zobacz więcej

Tymczasem Barbara niemal natychmiast zjawi się w szpitalu - gotowa do akcji!
- Tak czułam, że coś się kryje za tym „nie przyjeżdżaj, córusiu”!
Wilczewska spróbuje od razu odsunąć doktor Sikorkę na dalszy plan.
- Nie ma tu lekarza z większym doświadczeniem?
A Hania szybko straci cierpliwość...
- Pozwoli mi pani wreszcie zbadać pacjenta albo wezwę ochronę!

Pech dopadnie też samego Michała. Lekarz odwoła w końcu ślub i rozstanie się z narzeczoną. Po czym o poranku zapuka do hotelu rezydentów, prosząc Hanię i Rafała (Konrad Eleryk) o pomoc.
- Przygarniecie bezdomnego w potrzebie? Na dzień, dwa? Właśnie się okazało, że Justyna wypowiedziała nasze mieszkanie...
- I nie uprzedziła cię? W sumie trudno jej się dziwić.

Tymczasem Falkowicz (Michał Żebrowski) po śmierci brata wpadnie w depresję. Dzięki Matyldzie (Amelia Czaja) profesor zrozumie jednak, że nadal ma dla kogo żyć.
- Pewnie nic znowu nie jadłeś… Nie mogę na to patrzeć, Falko!(…) Wróć już do nas…
- Chcę być sam...
- Nie chcesz. Tylko ci się tak wydaje! Chcę z powrotem swojego Falko... Możesz być smutny, ale z nami...

Wiktoria po śmierci Adama wróci do byłego kochanka? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Załamanie przeżyje też Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska), ale ona trudne chwile przetrwa dzięki Przemkowi (Marcin Rogacewicz).
- Hej... Musisz kiedyś wstać…
- Nie chcę…
- Metoda małych kroków. Po prostu... wyjdźmy, co? Gdziekolwiek. Zobaczyć, czy istnieje jeszcze świat…

Doktor Zapała będzie się szykował do wyjazdu za granicę – razem z Olą (Anna Karczmarczyk) i dziećmi – ale zrobi wszystko, by przyjaciółkę wspierać. I w końcu nakłoni Wiki, by wyszła z domu.
- Ludzie rozmawiają, śmieją się... Jakby nic się nie stało…
- Życie nie czeka.
- Kiedy wyjeżdżacie?
- Za tydzień. W zasadzie już siedzimy na walizkach. Szczęśliwy traf z tą pracą w Szwecji. Ola sama nigdy by nie pojechała. I nagle jeden z ich lekarzy zrezygnował…
- Wszystko się kończy.(…) Dobrze, że chociaż wam wszystko się tak ułożyło... szczęśliwie. Trzeba łapać dobre chwile... Człowiek nigdy nie wie, która jest... tą ostatnią.

Śmierć i pogrzeb Adama! Leśna Góra w żałobie! [STRESZCZENIE ODCINKA+ZWIASTUN]Zobacz więcej

Po krótkim spacerze… doktor Consalida zacznie nagle się pakować! I oznajmi zaskoczonej Blance (Pola Gonciarz), że planuje wyjazd - na drugi koniec Europy.
- Adam... chciał, żebyśmy wyjechali. W miejsce, o którym marzę. Chcę... chcę jechać z nim. Teraz, póki jeszcze czuję... jego obecność. Póki wciąż przy mnie jest…
- Jechać z tobą? Gdzie to jest?
- Islandia.

Tuż przed wylotem lekarka odwiedzi grób ukochanego… i na miejscu spotka Falkowicza, który przyjdzie do brata razem z małym Józiem.
- Masz moje słowo. Niczego mu w życiu nie zabraknie. Oprócz taty… Będę cię kochał za niego...
A po chwili na cmentarzu pojawią się niemal wszyscy przyjaciele Adama z Leśnej Góry…
- Wszystko się zmienia... Stara gwardia się rozpada.
- Ostatnia chwila razem…
- My mamy swoje plany, a życie swoje. Nie możemy przewidzieć... Ale jest dla nas plan. Na coś dalej.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • nowa czołówka a w niej kilka zaskoczeń tzn. osób, które tam są i których brakuje (gość)

    Mocny początek sezonu i dalej też zapowiada się ciekawie mimo, iż przed wakacjami było ciut monotonnie. Ze starego składu, tego najdawniejszego został właściwie tylko dr Tretter i dr Latoszek. Ciekawe jak zostanie rozwiązany wątek Witka i Leny skoro on zostaje w serialu, a ona nie. Duże zmiany w obsadzie. Z nowych postaci najbardziej lubię dr Hanię Sikorkę. Ale szkoda postaci Adama oraz Przemka i Oli, którzy razem znikają z serialu. Przydałaby się jakaś pożegnalna scena ich wyjazdu. Super, że Przemek jest w 711 odcinku, ale jakieś ostatnie sceny Oli też powinny być. Co prawda w dialogach zaznaczono, że ta dwójka bohaterów wyjeżdża razem, ale gdyby było o tym trochę więcej tzn. jakieś wspólne sceny itd. byłoby jeszcze lepiej. Może jednak... Tak na marginesie czułam, że prędzej czy później spełni się przepowiednia z jednego z archiwalnych odc. o tym, że Ola i Przemek będą razem. I ostatecznie tak się stało. Super, że nie rozbito kolejnego związku, a scenariusz napisano tak aby na nowo ich połączyć w parę. A Ola i Przemek to jedna z moich ulubionych serialowych par i to nie tylko w Na dobre i na złe, ale w ogóle.

    13.09.2018 20:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×