"Na dobre i na złe" odcinek 729. Kasia i Falkowicz pomogą uchodźcy z Tadżykistanu. Farukh zostanie w Leśnej Górze? [STRESZCZENIE ODCINKA]

W "Na dobre i na złe" pojawi się nowy bohater. Będzie nim Farukh,, który zostanie nowym salowym w Leśnej Górze. Okaże się, że jest także lekarzem. Wpadnie on jednak w kłopoty. Sprawdź, co wydarzy się w 729. odcinku "Na dobre i na złe"!

Multimedia

"Na dobre i na złe" odcinek 729. w środę 30.01.2018 o godz. 20:55 w TVP2! - sprawdź program tv

Doktor Farukh Asanow z Tadżykistanu (w tej roli pochodzący z Bułgarii Kiril Denev) to młody lekarz, który przyjechał niedawno do Polski jako uchodźca. Farukh uciekł z rodzinnego kraju przed represjami – po tym, jak udzielał się w opozycji, a ponieważ nie zdążył jeszcze nostryfikować dyplomu, w Leśnej Górze zacznie pracę jako salowy. I już pierwszego dnia udowodni, jak ważne jest dla niego życie i zdrowie pacjentów.

Nowy salowy jest w Polsce nielegalnie? Zatrzyma go Straż Graniczna!Zobacz więcej

W 729. odcinku "Na dobre i na złe", gdy u jednej z chorych pojawi się nagle krwotok, na oddziale będą tylko Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska) z Julką (Aleksandra Hamkało). Młode lekarki spróbują zatamować krwawienie, ale okażą się bezsilne. W ostatniej chwili do akcji wkroczy jednak doktor Asanow… "Salowy" wytłumaczy koleżankom, że sam również jest lekarzem – i w końcu to właśnie on wykona banding, ratując chorej życie. Pomagając Hani i Julce, Farukh postąpi jednak wbrew prawu – bo oficjalnie nie zdobył jeszcze uprawnień, by wykonywać swój zawód w Polsce. Falkowicz (Michał Żebrowski), gdy w końcu dowie się o sprawie, będzie więc naprawdę wściekły.

Na dodatek, w Leśnej Górze pojawi się Straż Graniczna ,by wydalić doktora Asanowa z kraju!
- Deportacja?(…) Pa czemu?!
- Dostał pan odmowę przyznania ochrony, nie wniósł pan odwołania…
- Nie dostałem żadna odmowa! Żadna pismo!
- Proszę nie utrudniać…
- Wy nie rozumiecie! Ja nie mogę wrócić do kraju! Oni mnie tam ubiją! To jakaś pomyłka... Puśćcie mnie!

Falkowicz zawiesi Hanię i Julkę! Wszystko przez nowego salowego!Zobacz więcej

Lekarz będzie przerażony i w końcu rzuci się do ucieczki. A kilka sekund później zostanie potrącony przez rozpędzone auto! Jako pierwsza rannemu udzieli pomocy Wera (Magda Celmer). Po chwili ratownicy zabiorą doktora Asanowa na SOR. Gdy lekarz odzyska przytomność, od razu zerwie się z miejsca - wciąż obawiając się deportacji. Hania przekona go jednak, by został na badaniach. Po kilku godzinach swoją pomoc zaproponuje Farukhowi Wera, która będzie chciała go ukryć. Doktor Asanow zostanie jednak na oddziale i... zyska sporo przyjaciół. Hania po badaniach odkryje, że lekarz był w ojczyźnie ofiarą tortur – i od razu postanowi go ratować. - Miał złamaną szczękę, połamane żebra... Blizny po przypalaniu papierosami... Nie pozwolę, żeby go tam wywieźli!

Mecenas Smuda (Ilona Ostrowska) zgodzi się za to reprezentować Farukha w sądzie - i to za darmo.
- Złożymy wniosek o przywrócenie terminu do odwołania, przedstawimy opinię lekarską...
- Nie mam pieniędzy…
- Niech się pan nie przejmuje takimi głupstwami!
- zapowie, a na końcu do pomocy włączy się sam Falkowicz!
- Po nostryfikacji dyplomu musi pan odbyć staż, prawda? Pomogę panu...
Czy "akcja ratunkowa" się powiedzie i doktor Asanow zacznie w Polsce nowe życie? Odpowiedź wkrótce!

Hania umówi się z Jakubem! Pomyli go z Borysem!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×