"Na dobre i na złe" odcinek 753. Kazia przerażona pierwszym dyżurem w Leśnej Górze. Zrezygnuje ze stażu? [CO SIĘ WYDARZY]

Coś się kończy, coś się zaczyna... W 753. odcinku "Na dobre i na złe" Wiktoria żegna się z Leśną Górą, a staż w szpitalu zaczyna Kazia! Niestety pierwszy dzień pracy będzie kosztował dziewczynę wiele nerwów. Jak młoda pani doktor poradzi sobie na dyżurze? Sprawdź, co się wydarzy!

Multimedia

"Na dobre i na złe" odcinek 753. w środę, 23.10.2019 o godz. 20:55 w TVP2! - sprawdź program tv

Kazimiera Radlica (Zuzanna Lit) po raz pierwszy pojawiła się w Leśnej Górze jako pacjentka, która na skutek wypadku zwichnęła nogę. Dziewczyna zwróciła na siebie uwagę Barta (Piotr Głowacki). Gdy okazało się, że Kazia niedawno skończyła medycynę, profesor zaproponował jej staż w szpitalu!

Nowy stażysta w szpitalu! To przez niego Kazia wylądowała na wózku?! Zobacz więcej

W 753. odcinku "Na dobre i na złe" Kazia stawi się w Leśnej Górze. Barbara (Agnieszka Pilaszewska) od razu skieruje ją na internę, gdzie dziewczyna rozpocznie staż pod okiem doktora Grabskiego (Maciej Zacharzewski). Gdy Jakub zobaczy, że jego podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim, nie będzie krył zaskoczenia i podejdzie do Radlicy z dużym dystansem - Dam jej na początek coś prostego.. Jakieś LEGO w nosie albo wysypkę…

Już po chwili do Kazi trafi pierwszy pacjent – Aleks (Krzysztof Szczepaniak), młody funkcjonariusz Straży Granicznej. Mężczyzna nagle zasłabnie, a do tego zacznie skarżyć się na dziwną wysypkę. Gdy lekarka zostanie z Aleksem sama, ten straci przytomność. Mężczyzna upadnie tak pechowo, że przewróci wózek inwalidzki Kazi i przygniecie ją swoim ciałem. Bezradną stażystkę uratują dopiero koledzy, którzy podadzą choremu leki.

Doktor Grabski wybuchnie, widząc panujący na sali chaos, a następnie odwiedzi Wilczewską, by złożyć na Kazię oficjalną skargę. Barbara stanie w obronie dziewczyny. Zarzuci lekarzowi, że jest uprzedzony. Po stronie młodej koleżanki opowie się też Falkowicz (Michał Żebrowski), który krótko podsumuje Grabskiego: Ja nawet fikusa bym nie zostawił pod pana opieką…

Katarzyna Dąbrowska pożegnała się z Leśną Górą. Jak wyglądał ostatni dzień Wiki w pracy? Zobacz więcej

W tym czasie załamana Kazia ucieknie do łazienki… gdzie spotka Wiktorię (Katarzyna Dąbrowska). Doktor Consalida od razu zorientuje się, że dziewczyna płakała - i postanowi jej pomóc.
- Wszystko w porządku?
- Nie chciałam, żeby ktoś widział, jak się marzę...
- Pierwszy dzień zawsze jest trudny.
- Ten Grabski ma rację. Nie nadaję się…
- Bo?…
- Bo nie dobiegnę do karetki? Bo nie zoperuję wyrostka? Ale byłabym świetną internistką! Szlag by to…
- Żeby zostać lekarzem nie trzeba biegać i skakać przez płotki.(…) Chcesz zostać internistką? To przestań się mazać i wracaj na oddział. Pokaż Grabskiemu, że się myli!

Kazia, dzięki rozmowie z Wiki, odzyska pewność siebie i ruszy do akcji!

Kilka minut później lekarka na nowo zacznie badać Aleksa – choć Grabski, widząc ją na oddziale, ze złości mało nie eksploduje. Nie omieszka przypomnieć stażystce, że zabronił jej zbliżać się do pacjentów. Jednak finalnie to właśnie Kazia postawi właściwą diagnozę i od razu dostanie gratulacje do Wiktorii. Consalida wręczy jej symboliczny prezent - stetoskop, którego sama używała dotąd w pracy. Nic nie daje większego napędu niż pacjent, który wraca do zdrowia, żyje... Wychodzi ze szpitala o własnych siłach. Zapamiętaj to uczucie... - powie Wiki na pożegnanie.

Czy prezent od Wiki przyniesie Kazi szczęście? Jak stażystka odnajdzie się z Leśnej Górze? O tym przekonamy się już niedługo...

Hania i Michał razem! Zaczną myśleć o założeniu rodziny?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×