"Na dobre i na złe" VOD. Gdzie oglądać polski serial i co musisz wiedzieć o polskich "Chirurgach"?

"Na dobre i na złe" zdecydowanie należy do najpopularniejszych seriali w Polsce. Produkcja gości na antenie Telewizji Polskiej od 1999 roku i niezmiennie cieszy się wysokim uznaniem oraz popularnością wśród widzów. Sprawdzamy najciekawsze informacje o serialu.

Multimedia

"Na dobre i na złe" jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali i przez kilka lat był najchętniej oglądanym programem w polskiej telewizji. Emisja rozpoczęła się 7 listopada 1999 r. Serial opowiada o losach personelu i pacjentów szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. Oprócz fabuły opartej na życiu pracowników placówki medycznej integralną częścią każdego odcinka serialu są wątki związane z pacjentami leśnogórskiego szpitala.

O czym jest "Na dobre i na złe"?

Na początku fabuła skupiała się wokół postaci trojga lekarzy: Zosi Stankiewicz (Małgorzata Foremniak), Jakuba Burskiego (Artur Żmijewski) i Brunona Walickiego (Krzysztof Pieczyński) – trójki przyjaciół ze studiów, którzy po latach spotkali się ponownie, mając pracować razem w jednym szpitalu. Z czasem losy tych trzech bohaterów zaczęły rozwijać się równocześnie z perypetiami innych postaci (lekarzy, pielęgniarek, pozostałych pracowników szpitala). Obecnie na pierwszy plan wysunęła się trójka młodych lekarzy: Wiktoria Consalida (Katarzyna Dąbrowska), Przemysław Zapała (Marcin Rogacewicz) i Agata Woźnicka (Emilia Komarnicka), a także m.in. dwaj chirurdzy – doktor Michał Sambor (Radosław Krzyżowski) i doktor Piotr Gawryło (Marek Bukowski) oraz ginekolog Hana Goldberg (Kamila Baar), przyrodnia siostra doktora Zapały.

Widzieliśmy, jak na planie pracują Małgorzata Buczkowska i Robert Gonera! Ten serial to polski odpowiednik "Mostu nad Sundem"?Zobacz więcej

Opis postaci "Na dobre i na złe"

Wiktoria "Wiki" Manuela Consalida to Hiszpanka z polskimi korzeniami, obecny ordynator oddziału chirurgicznego, następczyni Michała Sambora. Do Leśnej Góry na rezydenturę trafiła wraz z swoim chłopakiem Przemysławem Zapałą. Była związana z Przemkiem i z Piotrem Gawryło. Następnie zbliżyła do Adama Krajewskiego, z którym połączył ją płomienny romans w łóżku. Niespodziewanie jednak w jej życiu ponownie pojawił się Tomasz z którym w końcu wzięła ślub.

Przemysław Zapała jest chirurgiem. Ma za sobą wiele przygód miłosnych, m.in. z Wiktorią, Agatą, Aśką Dudą, Olą, Ludmiłą Papierniak oraz Zuzą. Zrezygnował z wyjazdu na misję ze względu na ciążę stażystki Oli. Aktualnie jest sam, a jedyną kobietą w jego życiu jest córeczka Frania.

Agata Woźnicka w szpitalu pojawiła się jako rezydentka interny, którą opiekował się dr Adam Pawica. Była zakochana w Witku Latoszku, miała romans z Przemkiem. W wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez Tomka Burskiego miała trudności z poruszaniem się. Jej mężem został Paweł Lewicki, któremu uratowała życie. Ślub został jednak unieważniony, ponieważ wyszło na jaw, że Paweł ma już żonę.

Małgorzata Kożuchowska pokazała, jak mieszka. Urządziła się na szaro! Jest modnie i przytulnie Zobacz więcej

Opinie o serialu

Serial jest swoistym fenomenem. Mimo, iż jest produkowany od 1999 roku, to wciąż notuje bardzo wysokie wyniki oglądalności. Na pewno za sukcesem produkcji stoi fakt, że serial stale się rozwija. Wciąż pojawiają się nowi bohaterowie oraz nowe, wciągające wątki. O plejadzie polskich aktorów, wielkich talentów kinowych i teatralnych, jacy przewinęli się przez plan „Na dobre i na złe” nawet nie ma co wspominać, gdyż to temat na inny, bardzo obszerny artykuł.

Ciekawostki o "Na dobre i na złe"

  • Serial miał mieć zamkniętą fabułę i szczęśliwie kończyć się ślubem głównej ekranowej pary – Jakuba i Zosi
  • „Na dobre i na złe” jest trzecim (po „Klanie” i „Świecie według Kiepskich”) najdłużej produkowanym i nigdy nie przerwanym serialem w polskiej telewizji
  • Pomysłodawcami serialu „Na dobre i na złe” są scenarzystka Ilona Łepkowska, reżyser Ryszard Zatorski oraz producent Tadeusz Lampka
  • W 2014 roku „Na dobre i na złe” doczekało się własnego spin-offu (czyli nowego serialu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnej) – serialu paradokumentalnego „Na sygnale”
  • W obsadzie „Na dobre i na złe” pojawili się tacy aktorzy jak m.in. Leon Niemczyk, Marian Opania, Jolanta Fraszyńska, Daria Trafankowska, Maja Ostaszewska, Bartosz Opania, Anita Sokołowska, Anna Czartoryska, Justyna Wasilewska...

W naszej galerii zobaczycie najciekawsze kadry z serialu "Na dobre i na złe":

Zobacz galerię

Czytaj też: Streszczenia odcinków "Na dobre i na złe"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×