"Na każdy temat". Pamiętacie pierwszy talk-show w polskiej telewizji? [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Na dachu wieżowca Polsatu wylądował helikopter i wysiadł z niego prowadzący ten program…". To właśnie zdanie usłyszeliśmy 6 października 1993 oku w pierwszym odcinku talk-show "Na każdy temat", zatytułowanym „Seks w szkole”. Pamiętacie ten program?

Multimedia

Wieżowiec Polsatu nie istniał jeszcze wtedy nawet w planach, a pierwszym prowadzącym był Andrzej Woyciechowski, twórca Radia ZET. Po jego śmierci w maju 1995 roku prowadzenie programu przejął Mariusz Szczygieł, na którego w studiu czekała Ilona Felicjańska.

To właśnie "Na każdy temat" zapoczątkowało w polskiej telewizji modę na talk show. Spora w tym zasługa prowadzącego oraz kontrowersyjnych tematów które poruszał: Małolat, ale może zabić, Usługi erotyczne spółka z o.o., Mężczyźni na obcasach, Chłopaki z poprawczaka, Wojskowa fala - a to tylko tytuły niektórych odcinków show!

"Idź na całość", czyli Zonk, Zygmunt Chajzer i dziwne nagrody! Pamiętacie ten program? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zaskakujące pytania i nietuzinkowi goście – wszystko to złożyło się na sukces programu. Powstało aż 311 odcinków tego przebojowego talk-show, którego pomysłodawcą i producentem był Witold Orzechowski. W "Na każdy temat" gościły zarówno osobowości świata kultury takie jak: Karel Gott, Violetta Villas, Bogusław Kaczyński, Hanka Bielicka, Sophia Loren, czy niezwykle u nas popularna na sprawą "Zbuntowanego anioła" Natalia Oreiro, jak i drag queen, prostytutki czy zwykli ludzie o niezwykłych hobby: naturyści, kolekcjonerzy. Jak wspomina jego wieloletni prowadzący Mariusz Szczygieł:

Kilka razy zdarzyło się, że publiczność, która przyjechała do studia na nagranie, nie chciała zdejmować kurtek. Mówili, że przecież na dachu będzie im zimno. W latach dziewięćdziesiątych wielu widzów nie rozumiało jeszcze umowności telewizji. Mimo że przyjeżdżali do budynku, który miał raptem jedno piętro, wyobrażali sobie, że będą siedzieć na dachu, gdzie ląduje helikopter…

Mało kto wie, że jednym z gości programu „Na każdy temat” w grudniu 1994 roku, była Nina Terentiew, dziś dyrektor ds. programowych Polsatu. Jak wspominacie "Na każdy temat"?

Zobacz galerię

Martyna Wojciechowska o "Big Brother": Nie wiedziałam na co się decyduję

Co obejrzeć w najbliższych dniach?

Komentarze

Skomentuj
  • Marcin Lewandowski i Klaudia Wojtas (gość)

    My lubiliśmy program. Czy program zostanie emitowany w Polsacie 2? Chyba tak.

    17.11.2018 14:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×