"Na sygnale" odcinek 93. Ratownicy kontra nowy rodzaj dopalaczy! [WIDEO+ZDJĘCIA]

20 kwietnia w TVP2 będzie miał emisję 93 odcinek “Na sygnale” pt. “Piekło”. Odcinek jest częścią kampanii społecznej MSWiA “Dopalacze kradną życie” i powstał pod honorowym patronatem instytucji: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Stołeczna Policji oraz WOPR.

Multimedia

"Na sygnale" odcinek 93. - TVP2, środa, 20.04.2016, godz. 21:45

W 93. odcinku „Na sygnale” ratowników z Leśnej Góry czeka trudna próba. W stolicy pojawi się nowy rodzaj dopalaczy i kilkadziesiąt osób trafi nagle do szpitala. Wśród ofiar będzie także… Zosia Banach (Edyta Bełza)! Czy Wiktor (Wojciech Kuliński) zdoła uratować swoją córkę?

Wszystko zaczyna się od telefonu od nastolatka, który bierze udział w imprezie nad Wisłą. Jako pierwsza na plażę przyjedzie ekipa doktora Banacha. Nad rzeką ratownicy odkrywają, że pomocy potrzebuje w sumie kilkanaście osób.

Jedna z dziewczyn, zalana krwią, będzie walczyć o życie - po tym, jak kolega zaatakował ją metalowym prętem. A chłopak, który ją zranił, dostanie napadu szału... gotów rzucić się na każdego, kto zbliży się do jego ofiary. Piotr (Dariusz Wieteska), zdenerwowany, rzuci cicho do Martyny (Monika Mazur):

– Spróbuję odsunąć go, żebyś mogła dostać się do dziewczyny...
– Oszalałeś... Nie widzisz co się z nim dzieje? Wezwij policję i posiłki! – jego przyjaciółka od razu blednie.
– Już to zrobiłem, ale zanim przyjadą, dziewczyna się wykrwawi... Wiesz o tym!

Chwilę później ratownik obezwładnia napastnika i ranną zajmuje się w końcu Kubicka. Poszkodowanych będzie na imprezie dużo więcej.

Część chorych – po zatruciu dopalaczami - dostaje drgawek i torsji. Jedna osoba pod wpływem narkotyków spada z drzewa i łamie nogę, druga wbiega do ogniska i jest ciężko poparzona… Kolejny z pacjentów wskakuje do rzeki i zaczyna tonąć.

Doktor Góra (Tomasz Piątkowski) wysyła nad Wisłę niemal wszystkie dostępne zespoły. Ratownicy organizują na miejscu prawdziwy szpital polowy. Kolejne zgłoszenia zaczynają jednak napływać z całego miasta… Szef stacji jest w końcu bliski paniki.

– Dwa zgony, dziewięć zapaści... Przeróżne objawy: halucynacje, agresja, euforia… Wszystko! Miasto sparaliżowane! Pogadam ze sztabem zarządzania kryzysowego i jadę do was dowodzić akcją!

Tymczasem Wiktor podbiegnie na plaży do kolejnej ofiary – nastolatki, która straciła przytomność… I gdy rozpozna jej twarz, nagle zblednie.

– Ania... Aniu! To najlepsza przyjaciółka Zosi, u której Zośka miała dziś nocować… Ania, słyszysz mnie?... Jest tu Zośka?!

A chwilę później lekarz zobaczy, że jego córka stoi na moście… Dziewczyna - po zażyciu dopalaczy - będzie gotowa rzucić się do rzeki. A doktor Banach, by jak najszybciej dotrzeć do Zosi, zacznie wspinać się na metalową konstrukcję – ryzykując upadek z kilkudziesięciu metrów!

Jeden z odurzonych chłopaków podaje Piotrowi narkotyk. Chwilę później ratownik jest niezdolny do pracy i podchodzi do doktora Góry...

– Mam dwie informacje: złą i bardzo złą... Przed chwilą pacjent wstrzyknął mi jakiś dopalacz i zaczynam się strasznie dziwnie czuć…
– A bardzo zła?
– Zosia stoi na moście i chce się zabić…

Dobra uczennica, harcerka – Zosia była ostatnio niemal wzorową córką. A Wiktor obdarzył ją zaufaniem i stracił czujność... Czy teraz zdoła ją uratować?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×