„Na tropie prawdy” – czeski serial kryminalny tylko w TVP HD od 22 marca

Od 22 marca, co tydzień o godz. 21:25 widzowie TVP HD będą mogli zobaczyć czeski serial kryminalny „Na tropie prawdy”. Zrealizowana z rozmachem produkcja czeskiej telewizji publicznej ma szansę udowodnić, że warto sięgać po nowe tytuły zza naszej południowej granicy.

Multimedia

Bohaterem serialu jest Roman, młody człowiek, który marzy, by zostać operatorem. Gdy po raz kolejny nie dostaje się do szkoły filmowej, ojciec postanawia zorganizować mu staż w policji. Roman ma towarzyszyć ojcu w codziennych obowiązkach, jako fotograf policyjny. Podczas pierwszych rutynowych działań dochodzi jednak do tragedii. Ojciec Romana ginie pod kołami samochodu, który następnie znika bez śladu. Roman pozostaje sam z matką, postanawia rozpocząć śledztwo, by odnaleźć sprawców śmierci ojca. Dołącza, jako fotograf, do elitarnej jednostki wydziału śledczego. Musi nauczyć się współpracy z zespołem i zdobyć zaufanie bardziej doświadczonych kolegów. Jego niepokorny charakter nie ułatwia mu dostosowania się do sztywnych policyjnych reguł i procedur.

Serial (oryginalny tytuł „Clona”) miał premierę w czeskiej telewizji publicznej w kwietniu 2014 r. Nakręcony został w 70 dni zdjęciowych z udziałem 110 aktorów i 95 kaskaderów. Wykorzystano około 100 realnych lokalizacji, takich jak m.in.: zajezdnia praskiego metra Haje, Akademia Policyjna Modrany czy nieczynny odcinek autostrady R7. Przy realizacji użyto również 50 samochodów.

„Na tropie prawdy” – 7 odcinków. Reżyseria: Tomas Rehorek. W obsadzie m.in.: Krystof Hladek, David Nowotny, Vica Kerekes i Rostislav Novak. Premiera w TVP HD: od 22 marca (niedziele) o godz. 21:25. Powtórki w TVP HD: we wtorki o godz. 23:00.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×