"Na Wspólnej". Andrzej Bizon walczy o życie. Sparaliżowany Mister Polski prosi internautów o pomoc!

Znany z takich produkcji jak: "Na Wspólnej" i "Dublerzy" Andrzej Bizon cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Mister Polski jest całkowicie sparaliżowany i prosi internautów o pomoc.

Multimedia

Andrzej Bizon w 2000 roku zwyciężył w finale wyborów Mister Poland. Po wygranej skupił się modelingu. Grał też w filmach i popularnych serialach takich jak: "Na Wspólnej", "Pogoda na jutro", "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" i "Dublerzy". Jego obiecująco zapowiadającą się karierę przerwała jednak choroba.

Andrzej Bizon od 2010 cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Od 7 lat jest przykuty do łóżka w rodzinnej miejscowości Witkowice. Przyjaciel modela w jego imieniu prosi teraz internautów o pomoc.

Szybki postep choroby (wiele ognisk zapalnych), przez lata doprowadził do cał-kowitego paraliżu, przykuwając moje ciało do łóżka. Od 6mcy straciłem wzrok w prawym oku, a lewe też już nie ostrzy. Przez 7 lat, gdy pracowałem w zawodzie aktor/model, moi pracodawcy nie mieli obowiązku odprowadzania składek na ZUS, dlatego nie przysługuję mi renta. - czytamy na stronie zbiórki zorganizowanej przez jego przyjaciela.

Model poinformował, że ma 80 tys. złotych zaległych zobowiązań alimentacyjnych, których ze względu na stan zdrowia, nie jest w stanie spłacić. Do uzbierania jest w sumie prawie 140 tys. złotych.

Paweł Domagała, Robert Janowski, Weronika Książkiewicz i inne polskie gwiazdy, które dostały rolę w "Na Wspólnej"!Zobacz więcej

Mnóstwo osób pośpieszyło już z pomocą.

Panie Andrzeju, życzę Dużo Pogody Ducha, Uśmiechu. Ma Pan wspaniałych przyjaciół wokół siebie, to bardzo ważne. Pozdrawiam serdecznie

Mam nadzieje, ze uzbierasz tak potrzebną Ci kwotę. Wszystkiego dobrego.

Trzymam za Ciebie kciuki Andrzej, mam nadzieję że Bóg sprawi że jeszcze powrócisz do Nas, czego Ci życzę z całego serca i łączę się w modlitwie z innymi, aby tak się stało.

Zobacz galerię

Źródło: TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Sylwia Fijak (gość)

  Najłatwiej jest oceniać innych,w wielu krajach niestety nie ma przymusowego odprowadzania składek na ubezpieczenie i z tego co wiem trudno jest się samemu zmobilizować do płacenia.Nie patrzymy niestety w przyszłość myśląc że jesteśmy nie zniszczalni. Zyczę zdrowia i siły

  03.04.2020 23:32
 • Zadziwiajace (gość)

  Czemu sam nie odprowadzales ubezpieczenia I składek? Dziwne mając tyle pieniędzy oszczędzać 800zl na składkach...

  02.04.2020 11:58

Dodaj komentarz

 • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×