"Nad Niemnem". Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. Aktor miał 80 lat

Związek Artystów Scen Polskich pożegnał Jerzego Zygmunta Nowaka. Aktor znany był m.in. z roli Fabiana Bohatyrowicza w "Nad Niemnem". Zmarł w wieku 80 lat.

Multimedia

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje

Córka Jerzego Zygmunta Nowaka poinformowała o śmierci swojego ojca. Aktor teatralny i filmowy zmarł w wieku 80 lat. Pogrzeb zaplanowany został na piątek, 30 października 2020 roku, na godzinę 11:50, na Cmentarzu Bródnowskim (msza w kościele p.w. św. Wincentego, tzw. murowanym, przy cmentarzu).

Jerzy Zygmunt Nowak urodził się 5 marca 1940 roku w miejscowości Kluczew. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej, w której studiował też na Wydziale Operatorskim. Występował na deskach teatrów: Współczesnego i Polskiego we Wrocławiu, Dramatycznego w Białymstoku, im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz warszawskich: Ziemi Mazowieckiej, Popularnego, Szwedzka 2/4, Dramatycznego i Rozmaitości.

Największą popularność przyniosła mu filmowa rola Fabiana Bohatyrowicza w obrazie "Nad Niemnem" w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego. Grywał także w serialach, takich jak m.in. "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej" czy "Kryminalni".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Aldona (gość)

    Bardzo współczuję Rodzinie.

    02.11.2020 20:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×