Najbardziej irytujące bohaterki seriali - mamy całą listę! One wkurzają widzów najbardziej

Sansa Stark z "Gry o tron", Emily z serialowego hitu Netfliksa nie zaskarbiły sobie sympatii widzów. Irytujących bohaterek jest jednak znacznie więcej. Kto najbardziej nas denerwuje? Oto nasz subiektywny ranking wkurzających bohaterek z popularnych seriali.

Multimedia

Bohaterzy seriali mają za zadanie zainteresować widzów i zdobyć ich sympatię. Zdarzają się jednak postaci, które budzą powszechną nienawiść - niestety często dzieje się tak wbrew założeniu twórców i aktorów.

Najbardziej znienawidzone postaci w serialach - dlaczego nas irytują?

Czym naraziła się widzom Sansa Stark, co nas denerwuje u V z "Riverdale" i dlaczego Elena z "Pamiętników wampirów" budzi tyle skrajnych emocji? Rozpieszczone nastolatki w serialach łatwo wywołują u publiczności irytację i trudno się temu dziwić. Bywają aroganckie wobec pozostałych bohaterów, lubią, kiedy wszystko kręci się wokół nich, i często pakują w kłopoty siebie oraz innych.

Oczywiście do tej kategorii należą nie tylko nastoletnie bohaterki seriali. Zaliczyć tu można także wiecznie narzekająca Piper Chapman, która z początku przysłoniła pozostałe, o wiele barwniejsze bohaterki "Orange is the New Black".

Zobaczcie najpiękniejsze aktorki z hitu TVP! Piękne partnerki Marcina i Pawła oraz inne zjawiskowe kobiety!Zobacz więcej

Równie irytujące bohaterki seriali to często żony i matki. Skyler White nie tylko ciągle narzekała i próbowała rządzić swoim mężem, głównym bohaterem "Breaking Bad", ale jeszcze takim postępowaniem hamowała rozwój akcji całego serialu. Natomiast Abby Griffin zraziła widzów swoją niezaradnością i brakiem przystosowania do warunków panujących na Ziemi w "The 100". Na sympatię publiki nie mogła liczyć także Catelyn Stark, której lekkomyślne zachowanie sprowadziło niebezpieczeństwo na jej bliskich i całe Westeros.

Wspomnianą już Skyler White można uznać za przykład despotycznej postaci. Do tego samego gatunku należą również Cersei Lannister, Serena Joy Waterford z "Opowieści podręcznej", Madison Montgomery z "American Horror Story: Sabat" czy ostatnio Octavia z "The 100". Wszystkie je łączy to, że posiadają jakiegoś rodzaju władzę, bezwzględnie dążą do realizacji własnych planów i są przekonane o słuszności swojego postępowania - nawet wtedy, gdy ktoś ostrzega je przed zbytnią pewnością siebie. Co gorsza, te postaci często działają na niekorzyść głównych bohaterów, którzy wywołują w widzach jedynie pozytywne emocje. Denerwują, bo rozstawiają innych po kątach i uniemożliwiają szczęśliwe zakończenie.

Serial stał się wielkim hitem. Jakie podobne produkcje również warto obejrzeć? Zobacz nasze zestawienie!Zobacz więcej

Irytujące postaci kobiece, które działają na nerwy również bohaterom

Zdarza się jednak, że scenarzyści z pełną świadomością tworzą denerwujące bohaterki. Wystarczy przypomnieć sobie śmiech Janice z "Przyjaciół", która swoimi nagłymi wybuchami wesołości doprowadzała do szału zarówno Chandlera, jak i widzów.

Rachel Berry z "Glee" również potrafiłaby wyprowadzić z równowagi największego stoika. Taka była jej rola w serialu - Rachel stanowiła uosobienie irytującej prymuski, co w tym przypadku miało walor komiczny. Znacznie mroczniej ten sam trop zrealizował się w Eden z "Opowieści podręcznej". Ona budziła jeszcze więcej emocji, bo oprócz tego, że jej nadmierna gorliwość denerwowała sama w sobie, Eden była w stanie sprowadzić zagrożenie na bohaterów uwielbianych przez widzów: June, Nicka i ich nienarodzone dziecko.

Nie tylko Ender denerwuje widzów. Kto jeszcze?Zobacz więcej

Najbardziej wkurzające bohaterki seriali

W galerii przedstawiamy subiektywny ranking najbardziej irytujących postaci kobiecych w serialach. Oczywiście do tej listy można by dopisać jeszcze wiele nazwisk: Rose Tyler z "Doktora Who", Mary Winchester z "Supernatural", Hannah Baker z "Trzynastu powodów" czy Clary Fairchild z serialu "Shadowhunters". Każda postać denerwuje na swój sposób i każdy widz ma swoją najbardziej znienawidzoną postać z serialu. Kogo my umieściliśmy w naszym zestawieniu? Sprawdźcie w galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Gosc (gość)

  I tak nic nie przebije według mnie Sonji i Emmy z norweskiego serialu 'Skam'. Nikt nigdy nie zadział mi tak na nerwy jak one :)))

  12.03.2020 01:59
 • Jasiepytam (gość)

  Ok gdzie lista najbardziej wkurzający bohaterowie?bo takich na peczki. I wg mnie to jest czyste nie zrozumienie bohaterek, które nie istnieją tylko by walczyć (z tej listy aby Tokio i Allison są badassami). Pozostałe bohaterki walczą inaczej, używając mózgu co najwyraźniej fanów przytłacza bo jak to tak?

  19.11.2019 16:36
 • Thorie (gość)

  Zdecydowanie brakuje tu Sookie z Czystej Krwi

  18.04.2019 18:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×