Najdłuższe polskie seriale. "Klan" nie ma sobie równych? Zobacz produkcje, które przekroczyły barierę 1000 odcinków!

"Klan" jest póki co jedynym polskim serialem, który przekroczył barierę 3000 odcinków! Mamy jednak sporo innych seriali, które doczekały się już pokaźnej liczby epizodów! Zebraliśmy je wszystkie w naszej galerii! Sprawdźcie koniecznie!

Multimedia

W Polsce powstaje coraz więcej seriali, które cieszą się sporą popularnością wśród widzów. Jedne z nich emitowane są częściej, inne rzadziej, jedne dłużej, inne krócej. Istnieje jednak elitarne grono produkcji, które zdołały przekroczyć granicę 1000 odcinków!

Jedna rola, wielu aktorów. Kto został kim zastąpiony w serialach? Jakie były powody?Zobacz więcej

"Klan" - polski serial z największą liczbą odcinków

Niekwestionowanym liderem tego zestawienia jest "Klan", emitowany przez Telewizję Polską nieprzerwanie od 1997 roku. W 2016 roku serial był bliski likwidacji, ale ostatecznie podpisano nową umowę i nowe odcinki "Klanu" pojawiają się do dziś. Jest to póki co jedyny polski serial, który przekroczył granicę 3000 odcinków, lecz już wkrótce dołączą do niego kolejne seriale, "Pierwsza miłość" i "Na Wspólnej", którym brakuje do tego ok. 100 odcinków.

Polskie seriale z lat 90. Jakie produkcje trafiły na ekrany ponad 20 lat temu?Zobacz więcej

Najdłuższe seriale na świecie

Polskim produkcjom brakuje jednak bardzo wiele do światowych liderów. Światowym liderem tego zestawienia pozostaje wciąż "Guiding Light", który był emitowany w latach 1952-2009 i doczekał się 15762 odcinków telewizyjnych. Na drugim miejscu plasuje się serial "Szpital miejski", który emitowany jest do dziś i aktualnie liczy sobie 14326 odcinków. W Europie zdecydowanymi liderami są dwa seriale: "Coronation Street" z Wielkiej Brytanii i "Wśród przyjaciół" z Węgier. Oba mają już ponad 9000 odcinków.

W naszej galerii znajdziecie wszystkie polskie seriale, które przekroczyły granicę 1000 odcinków (stan na 18.06.2019r.)! Sprawdźcie koniecznie! Niektóre z pewnością Was zaskoczą!

Zobacz galerię

Grabina, Wadlewo i inne kultowe miejscowości! Gdzie są najpiękniejsze wsie z polskich seriali?Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • kaja (gość)

    lubię klan-a najbardziej rudą oleńkę

    12.11.2019 23:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×