Najlepsze europejskie seriale Netflix! "Dark", "The Crown" i inne hity ze Starego Kontynentu!

Wielu osobom Netflix kojarzy się z produkcjami tworzonymi w Stanach Zjednoczonych. Warto pamiętać, że to nie wszystko! Zajrzyjcie do naszego zestawienia najlepszych europejskich produkcji dostępnych na Netfliksie!

Multimedia

Netflix to obecnie największy serwis streamingowy na świecie, który może pochwalić się setkami oryginalnych produkcji, które powstają nie tylko w USA, ale niemalże w każdym zakątku świata.

Najlepsze filmy i seriale o wydźwięku antyrasistowskim. Co warto obejrzeć w obliczu protestów w USA?Zobacz więcej

Filmy i seriale Netfliksa powstają oczywiście również w Europie. Niektóre z nich, jak "Dark" czy "The Crown" są znane na całym świecie i stanowią symbole wysokiej jakości. Europejskie produkcje dla serwisu streamingowego powstają najczęściej w Wielkiej Brytanii i Niemczech, ale Netflix tworzył także seriale w Hiszpanii, Włoszech, Belgii, w krajach skandynawskich, a także w Polsce.

W naszym kraju do tej pory powstały dwa oryginalne seriale Netflix. Pierwszy z nich "1983" z Robertem Więckiewiczem i Maciejem Musiałem w rolach głównych, opowiada o alternatywnej historii Polski, gdy komunizm nie upadł, a żelazna kurtyna wciąż istnieje w 2001 roku. Drugi z nich, "W głębi lasu", to mroczny thriller oparty na twórczości Harlana Cobena. Obecnie trwają też prace nad trzecim serialem, "Sexify".

TOP 14 najciekawszych miniseriali HBO. Są idealne na jeden wieczór!Zobacz więcej

W naszej galerii znajdziecie nasz subiektywny wybór oryginalnych produkcji Netfliksa, które zostały stworzone w Europie! Część z nich to uznane hity, inne dopiero czekają, aż odkryje je szersza publiczność. Sprawdźcie je koniecznie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×