Najlepsze filmy religijne. "Pasja", "Misja" i inne filmy, które warto obejrzeć w okresie Wielkanocy

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan. W tym okresie wierni kierują swoje myśli ku Bogu, a w tym może pomóc dobre kino religijne. W naszej galerii znajdziecie 10 wartościowych filmów o tematyce chrześcijańskiej. Sprawdźcie koniecznie!

Multimedia

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan, którzy wspominają wówczas śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym okresie wierni kierują swoje myśli ku Bogu i rzeczom ostatecznym. Czy kino może w tym pomóc?

Najlepsze filmy o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa na Wielkanoc! Zobacz więcej

Kino religijne ma długą i ciekawą historię. Już w 1903 roku Ferdinand Zecca i Lucien Nonguet nakręcili w Egipcie i Palestynie film pt. "Żywot i męka Jezusa Chrystusa", który przez kilkadziesiąt kolejnych latach cieszył się uznaniem wśród wiernych. Filmy o tematyce religijnej były także wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami, w tym Oscarami. Momentalny "Ben-Hur" został nagrodzony aż 11 statuetkami.

Serial Netflixa zagraża wierze w Boga? Ksiądz obejrzał i napisał, co o tym myśliZobacz więcej

Na uwagę zasługuje także słynna watykańska lista ważnych i wartościowych filmów fabularnych, którą opracowano w 1995 roku z okazji 100-lecia kina. Znalazły się na niej zarówno filmy chrześcijańskie (m.in. "Franciszek", "Ofiarowanie" i wspomniany wcześniej "Ben-Hur"), jak bezpośrednio niezwiązane z religią (m.in. "Lista Schindlera", "2001: Odyseja kosmiczna" czy "Obywatel Kane")

W naszej galerii znajdziecie 10 bardzo ciekawych filmów o tematyce religijnej, przede wszystkim chrześcijańskiej. Znajdziecie tam m.in. dzieło Martina Scorsese, film z Robertem de Niro w roli głównej i wiele innych intrygujących propozycji. Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×