Najlepsze piosenki z filmów o Bondzie [RANKING]

Piosenki filmowe bardzo często stają się hitami na skalę światową. Nie inaczej jest w przypadku utworów, wchodzących w skład ścieżek dźwiękowych filmów o Jamesie Bondzie. Zobaczcie nasz ranking 10 najlepszych bondowskich piosenek!

Multimedia

Piosenki do filmów o Jamesie Bondzie mają szczególny klimat. Do tej pory tworzyło je 10 kompozytorów, ale każdy utwór śpiewał ktoś inny (prawie - Shirley Bassey wykonała utwory do trzech filmów). Najwięcej, bo aż dziesięć, skomponował John Barry. Przy okazji każdej kolejnej piosenki oczekiwania są wielkie. Każdy spodziewa się muzycznego dzieła, które nie tylko zawojuje listy przebojów na całym świecie, ale także stanie się symbolem, pozwalającym zidentyfikować klimat i znaki szczególne poszczególnych filmów o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości.

James Bond kocha piękne kobiety! Najpiękniejsze dziewczyny agenta 007! Która z nich jest najseksowniejsza?Zobacz więcej

Wykonawcą najnowszej piosenki do "Spectre" - "Writing's on the wall" - jest Sam Smith. Nie znalazła się ona w naszym zestawieniu, bo mimo że została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, nie do końca spełnia ona wymagania, jakie ma się względem utworów z agentem 007 w tle. Brakuje w niej refrenu, który zapada w pamięć i nie można oprzeć się wrażeniu, że całość jest nieco "piszcząca", a przecież nie o to w tego typu piosenkach chodzi. To zawód dla fanów muzyki filmowej zwłaszcza dlatego, że kompozytorem "Writing's on the wall" jest Thomas Newman, który wcześniej stworzył hit do "Skyfall".

Zobaczcie nasz ranking piosenek do filmów o Bondzie! Brakuje Wam jakiejś?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • NIESTETY BARDZO ZŁY RANKING (gość)

    Szanowna Pani redaktor. Podaję właściwy ranking:

    1. Paul Mc Cartney & the Wings - Live and Let Die 2. Chris Cornell - You Know My Name 3. Jack White, Alicia Keys - Another Way to Die 4. Madonna - Die Another Day (piosenka lepsza od filmu) 5. Duran Dura - A View to a Kill 6. a-ha - The Living Daylignts 7. Shirley Bassey - Diamonds are Forever 8. Tina Turner - GoldenEye 9. Adele - Skyfall

    Dołożyłbym Toma Jonesa czy Gladys Knight, bo wykonanie bardzo dobre, ale piosenki jak z Eurowizji. Proszę nie wciskać do rankingu Smitha, bo to żałosne, Sheryl Crow czy Garbage, bo nie umieją śpiewać. Sheryl Crow strasznie się męczy.

    25.05.2017 15:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×