Najlepsze polskie filmy 2016 roku. W jakiej kondycji jest polskie kino? [RANKING]

Rok 2016 był bardzo dobry dla polskiego kina. Widzowie tłumnie chodzili na polskie produkcje, ale przede wszystkim mieli na co chodzić! Na ekranach kin pojawiło się wiele godnych uwagi debiutów, a do tego swoje produkcje zaprezentowali już znani i cenieni artyści, którzy nie zawiedli oczekiwań.

Multimedia

Jednym z największych wydarzeń polskiej kinematografii 2016 z pewnością był od dawna wyczekiwany „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. To bezkompromisowa produkcja, która podzieliła krytyków, ale przyciągnęła widzów do kin. Na całe szczęście, bo nie mam wątpliwości, że za kilka lat siła rażenia tego obrazu będzie jeszcze większa. Smarzowski, nie patrząc na wszechobecną polityczną poprawność, nakręcił film niewygodny i mocny, chociaż wiedział, w którym momencie powiedzieć stop. I to się właśnie ceni.

Najbardziej oczekiwane polskie filmy 2017 roku. Co będzie można obejrzeć w kinach? [GALERIA]Zobacz więcej

Swój renesans przeżywa kino gatunkowe. „Planeta singli” Mitji Okorna pokazała, że da się w naszym kraju nakręcić komedię romantyczną na poziomie, po seansie której człowiek nie chce zapaść się ze wstydu pod ziemię. Wciąż jesteśmy mocni w kryminalnych historiach, co pokazali Arkadiusz Jakubik, Maciej Pieprzyca, ale też... Patryk Vega. Co prawda żaden z jego „Pitbulli” (a nakręcił w 2016 roku aż dwa!) nie znalazł się w naszym rankingu, ale niestety wiele filmów musiało odpaść.

Odrzucaliśmy tytuły z bólem serca, ale w końcu dziesiątką to dziesiątka. No dobrze, pozwoliliśmy sobie na dodanie dwóch dodatkowych tytułów, ale mamy nadzieję, że zrozumiecie naszą argumentację. Zwyczajnie nie mogliśmy przemilczeć tych filmów.

Zobaczcie, jakie polskie filmy były najlepsze w 2016 roku. Zgadzacie się z taką selekcją? Czegoś brakuje? Jaki byłby Wasz wybór?

Zobacz galerię

https://get.x-link.pl/9ce81078-19a4-2c6b-8b12-2c05e22313f4,12ebf239-027f-723d-0e55-1e61c7e2e202,embed.html

Komentarze

Skomentuj
  • hngyllj (gość)

    gtuu

    12.10.2017 08:14
  • marta (gość)

    rzeczywiscie byl to swietny rok dla polskiego kina! ja jestem zachwycona ostatnia rodzina i nie wiesz jak ardzo cie kocham, zaluje, ze nie mialam okazji zobaczyc jeszcze zjednoczonych stanow milosci; tu jest calkiem fajne zestawienia watych obejrzenia obrazow: http://blizejekranu.pl/najlepsze-2016-polskie-kino/ w tym roku jestem ciekawa powidokow i wisłockiej

    03.01.2017 21:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×