Najlepsze polskie filmy 2018. Polskie kino na światowym poziomie! "Zimna wojna" czy "Kler"? Sprawdźcie TOP 10 najlepszych filmów! [RANKING]

Rok 2018 przeszedł już do przeszłości, więc to doskonała okazja, aby przyjrzeć się polskim filmom ubiegłego roku. Jak prezentowało się polskie kino w 2018 roku? Które filmy okazały się najlepsze? Czy polskie kino jest już na światowym poziomie? Sprawdźcie nasze zestawienie 10 najlepszych polskich filmów 2018 roku!

Multimedia

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2018

Rok 2018 to kolejny dobry rok dla polskiego kina i też chyba w jakiś sposób przełomowy. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego okazała się festiwalowym hitem, który najpierw zdobył wyróżnienie w Cannes, a obecnie próbuje podbić Stany Zjednoczone. Czy zdobędzie Oscara? Szansa jest ogromna, chociaż rywalizacja z "Romą" Alfonso Cuaróna będzie zacięta, szczególnie, że za meksykańską produkcją stoi Netflix.

W Polsce kolejne rekordy frekwencji śrubował "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, który przy okazji wywołał małą polityczno-światopoglądową burzę. Jak zwykle - zacięci przeciwnicy filmu Wojciecha Smarzowskiego w większości nawet go nie obejrzeli, a inni zobaczyli w nim to, co dokładnie chcieli zobaczyć. To na pewno wielkie wydarzenie filmowe 2018 roku, ale czy aby na pewno najlepszy polski film 2018 roku? Co do tego mamy już więcej wątpliwości, chociaż to wciąż dobre i solidne kino.

Najgorsze polskie filmy 2018. Trudno było dotrwać do końca tych filmów!Zobacz więcej

Rok 2017 był dla polskiego kina rokiem debiutantów, ale w 2018 odgryźli się starsi wyjadacze. Zarówno Marek Koterski i jego "7 uczuć", Filip Bajon i "Kamerdyner" oraz Janusz Kondratiuk i "Jak pies z kotem" to dowód na to, że ci twórcy - jeżeli mają solidny pomysł - to potrafią jeszcze dać widzom mocne i atrakcyjne kino. Chociaż na debiutantów nie ma co narzekać; w ogólnopolskiej dystrybucji znalazły się świetne filmy Jagody Szelc ("Wieża. Jasny dzień"), Pawła Maślony ("Atak paniki") czy Olgi Chajdas ("Nina"), które pokazują w jakim kierunku będzie szło polskie młode kino.

Jest dobrze i miejmy nadzieję, że w 2019 będzie jeszcze lepiej! Przypominam, że w rankingu pod uwagę braliśmy jedynie polskie filmy, które w ogólnopolskiej dystrybucji kinowej (lub VOD) znalazły się od stycznia do grudnia 2018 roku. Data premiery festiwalowej nie była istotna.

SPRAWDŹCIE NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2018 ROKU!

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×