Najlepsze role Joan Collins. Niezapomniana Alexis i teściowa Freda Flintstona! [GALERIA]

Królowa seriali, niezapomniana Alexis z "Dynastii" i Christina z "W słońcu Kalifornii", ale nie tylko. Dziś przypominamy najlepsze role Joan Collins. Żywa legenda kina i telewizji ma ich na swoim koncie ponad 100. Które z nich są najlepsze?

Multimedia

Joan Collins przyszła na świat w 1933 roku w Londynie. Od dziecka była związana z teatrem (jej ojciec był agentem teatralnym) a ona sama grała w przedstawieniach szkolnych oraz była działała w grupie The Arts Theatre. W latach 50. została okrzyknięta najseksowniejszą dziewczyną w Wielkiej Brytanii. Porównywano ją do Marilyn Monroe, Sophie Loren i Bardot Brigitte. Joan Collins zadebiutowała na dużym ekranie w 1951 roku w komedii Franka Laundera "Lady Godiva znów cwałuje". W Hollywood została dostrzeżona w 1955 roku, kiedy wcieliła się w postać księżniczki Nellifer w filmie Howarda Hawksa pt. "Ziemia faraonów". To wtedy jej kariera nabrała rozpędu. Zagrała w takich filmach jak: "Królowa dziewica", "I Don't Want to Be Born", "Bravados", "Zagubiony autobus" czy "Różne drogi szaleństwa". Rola w filmie "Imperium mrówek" przyniosła jej pierwszą nominację do nagrody Saturna. Collins ma na swoim koncie ponad 100 filmów i seriali. Największą sławę przyniósł jej występ w serialu "Dynastia", w którym wcieliła się w postać Alexis Carrington-Colby. Roli demonicznej bizneswoman zawdzięcza m.in. sześć nominacji do Złotego Globa, w tym jedną wygraną w 1983 roku.

Najlepsze role Marilyn Monroe! TOP10 filmów z udziałem seksbomby lat 50 [GALERIA]Zobacz więcej

Mimo upływu lat i przypadających w tym roku 84 urodzin, Joan Collins pozostaje aktywna zawodowo. Nadal występuje w filmach, jest częstym gościem programów telewizyjnych, prowadzi również swoje konto na Instagramie. Nic w tym jednak dziwnego, w końcu sama przyznała kiedyś, że "Wiek nie ma znaczenia, chyba, że jest się butelką wina...".

Dziś przypominamy najlepsze role Joan Collins. Jakie są wasze ulubione kreacje legendy kina i telewizji?

Zobacz galerię

Joan Collins uhonorowana przez Elżbietę II

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×