Najlepsze role Leonardo DiCaprio [GALERIA]

Mimo że Leonardo Dicaprio zdobył tylko jedną statuetkę Oscara, to na jego koncie jest znacznie więcej ról zasługujących na uznanie Akademii. Oto najlepsze role tego doskonałego aktora.

Multimedia

Podobno matka Leonardo DiCaprio twierdziła, że kontakt ze sztuką od najwcześniejszych dni uczyni z dziecka artystę. W związku z tym, będąc w ciąży często odwiedzała różnego rodzaju wystawy i muzea, a gdy podczas jednej z takich wypraw - gdy podziwiała jeden z obrazów Leonardo Da Vinci - poczuła, że synek zaczyna się poruszać. To sprawiło, że zdecydowała się na nazwanie swojego dziecka imieniem mistrza.

Leonardo DiCaprio i Lady Gaga podbijają internet! [WIDEO]Zobacz więcej

Leonardo DiCaprio po raz pierwszy stanął przed kamerą w wieku 5 lat w serialu "Romper Room". Później występował w reklamówkach i programach edukacyjnych. Jego pierwsza ważna rola to występ w filmie "Critters 3", natomiast w roku 1993 pokonał 400 konkurentów ubiegając się o rolę u boku Roberta De Niro i Ellen Barkin w filmie "Chłopięcy świat". Krytycy zgodnie przyznali, że Leonardo to nieoszlifowany diament aktorski. Twierdzenie to potwierdziło się przy okazji kolejnej roli - niepełnosprawnego umysłowo Arniego w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a?". Niejednokrotnie zdarzało się, że ludzie wychodzili z kina myśląc, iż na ekranie pojawił się naprawdę chory chłopiec. Ta kreacja przyniosła Leo pierwszą nominację do Oscara - najważniejszej nagrody w Hollywood.

Człowiek w dziczy i wola przetrwania. Kim jest Hugh Glass - bohater filmu z DiCaprio?Zobacz więcej

Następnie, niemal w każdym roku na ekranach kin pojawiał się film z Leonardo DiCaprio. Były produkcje lepsze i gorsze oraz role mniej lub bardziej wymagające. Zdecydowana większość należy jednak do tych, o których w świecie filmu mówi się w samych superlatywach. Leo piął się po szczeblach kariery, zyskiwał coraz większy szacunek krytyków, widzów i kolegów z branży. Występował w filmach takich gwiazd reżyserskich jak m.in. Martin Scorsese, James Cameron, Christopher Nolan, Ridley Scott czy Quentin Tarantino. W Hollywood mówi się, że każdy lubi pracować z nim na planie, a sam DiCaprio zawsze daje z siebie wszystko, aby wypaść na ekranie jak najbardziej wiarygodnie. Które role Leonardo DiCaprio są najlepsze? Zobaczcie w naszej galerii!

Zobacz galerię

Filmy 2018 roku, na które czekamy

Komentarze

Skomentuj
  • pyton (gość)

    Incepcja!!!

    26.07.2017 19:13
  • Darek (gość)

    Aktor ten jest u mnie w pierwszej dziesiątce. Każdy film w którym zagrał był hitem. Piszę to jako heteroseksualny facet: Leonardo ma charyzmę.

    27.01.2016 20:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×