Najlepsze role Penélope Cruz. TOP10 filmów z udziałem hiszpańskiej piękności [GALERIA]

Penélope Cruz jest jedną z najbardziej wszechstronnych młodych aktorek i pierwszą Hiszpanką, która zdobyła Oscara. Oto TOP10 jej najlepszych ról!

Multimedia

Penélope Cruz urodziła się 28 kwietnia 1974 roku w Madrycie. Od dzieciństwa ćwiczyła taniec i balet, od 15 roku życia pracowała w telewizji jako prezenterka młodzieżowych programów. Pięć lat później rzuciła wszystko i poświęciła się aktorstwu.

Penélope Cruz i Javier Bardem w filmie o romansie barona narkotykowego! Kiedy w kinach? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Już drugi film, „Jamón, jamón” (1992) przyniósł jej nagrodę Goya. Grała coraz więcej, także u Almodóvara („Drżące ciało”, „Wszystko o mojej matce”). Zagrała w „Otwórz oczy” Alejandro Amenabara, które później wyreżyserował także w Ameryce jako „Vanilla Sky”. Na planie poznała Toma Cruise’a, z którym połączył ją trzyletni romans. Dostawała coraz więcej propozycji: „Kaptan Corelli”, „Gothica”, „Sexipistols”. Nie zapomniał o niej Almodóvar, którego „Volver” przyniósł jej pierwszą nominację do Oscara, dostrzegł także Woody Allen, dzięki któremu odebrała statuetkę za rolę w „Vicky Christina Brcelona”. W lipcu 2010 roku poślubiła hiszpańskiego aktora Javiera Bardema.

Oto najlepsze role Penelope Cruz.

Zobacz galerię

Oto najlepsze nowe bajki i animacje

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×