Najlepsze role Rachel McAdams. Allie z "Pamiętnika" czy największa miłość Sherlocka Holmesa? [GALERIA]

Rachel McAdams to aktorka, która od ponad 10 lat stanowi trzon Hollywood. Widzieliśmy ją w takich filmach jak "Pamiętnik", "Sherlock Holmes" czy nagrodzony Oscarem "Spotlight". Poznaj najlepsze role Rachel McAdams!

Multimedia

Rachel McAdams występuje zarówno w lekkich i przyjemnych komediach romantycznych, jak i filmach, które wymagają skupienia i wczucia się w opowiadaną, trudną historię. Zwykle kreuje postaci wzbudzające sympatię widzów, ale ma na swoim koncie także te, którym daleko do kryształowych bohaterów.

Najpiękniejsze pary z filmów i seriali. O takich związkach marzymy na co dzień! Zobacz więcej

Aktorka urodziła się 7 października 1978 roku w London, prowincja Ontario w Kanadzie. Jej ojciec był kierowcą ciężarówki, matka pielęgniarką. W dzieciństwie ćwiczyła łyżwiarstwo figurowe. Już w wieku 13 lat zaczęła występować w szkolnych przedstawieniach szekspirowskich. W 1995 roku zdobyła nagrodę za rolę w jednoaktówce "I Live in Little Town", prezentowanej podczas przeglądu teatrów szkolnych. Studiowała wiedzę o teatrze w York University w Toronto. Zaczęła aktorską karierę w produkcjach disneyowskich. Po raz pierwszy wzbudziła zainteresowanie Hollywood, kiedy dostała główną rolę w komedii z 2002 roku "Gorąca laska". Później wystąpiła w dwóch kolejnych hitach - entuzjastycznie przyjętej komedii z Lindsay Lohan "Wredne dziewczyny", w reżyserii Marka Watersa, na podstawie scenariusza Tiny Fey, oraz w dramacie romantycznym "Pamiętnik", u boku Ryana Goslinga. Od tamtej pory zgrała w ponad dwudziestu produkcjach, w tym m.in. u Woody'ego Allena oraz u boku takich aktorów jak m.in. Russell Crowe, Robert Downey Jr., Channing Tatum, Jake Gyllenhaal, Owen Wilson czy Michael Keaton.

Leonardo DiCaprio kończy 46 lat! Oto jego najlepsze role!Zobacz więcej

Podczas festiwalu ShoWest w 2009 roku Narodowe Stowarzyszenie Właścicieli Kin (ang. National Association of Theatre Owners) przyznało McAdams tytuł aktorki roku. W 2016 r. miała szansę na Oscara za drugoplanową rolę żeńską w nagrodzonym statuetka dla najlepszego filmu "Spotlight". Nie ma samochodu, ze względu na ochronę środowiska podróżuje autobusem lub rowerem.

Które role są najlepsze w jej dorobku? Jaką postać przez nią kreowaną lubicie najbardziej? Zobaczcie Rachel McAdams i jej najlepsze role w naszej galerii!

Zobacz galerię

Filmy DO ZOBACZENIA we dwoje

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×