fot. materiały prasowe
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[2/40]

Najlepsze seriale 2018 roku. Co warto obejrzeć? Na które premiery zwrócić uwagę? [LISTA AKTUALIZOWANA]

"Zabójstwo Versace: American Crime Story"

Premiera: 17 stycznia 2018 r. (FX), 18 stycznia (FOX Polska)

Ryan Murphy wrócił z kolejnym sezonem "American Crime Story". Tym razem producent postanowił opowiedzieć historię zabójstwa słynnego projektanta mody Gianniego Versace, który został zastrzelony przez seryjnego mordercę Andrew Cunanana przed bramą swojej posiadłości w Miami Beach w lipcu 1997 roku. Scenariusz oparty został o książkę "Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History" napisaną przez Maureen Orth.

Penélope Cruz i Ricky Martin na nowych zdjęciach z planu serialu [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W dniu zabójstwa, 15 lipca 1997 roku chwilę po godz. 8 rano, największe stacje informacyjne przerwały ramówki, aby nadawać relację na żywo. Niektóre z nich trwały nawet 24 godziny. W tym dniu świat zamarł, a każdy zastanawiał się, jakie motywy miał Cunanan? Jak się później okazało Versace był ostatnią, piątą ofiarą mordercy. Do tej pory sprawy nie wyjaśniono. Przede wszystkim dlatego, że Cunanan kilka dni później popełnił samobójstwo, a jego ciało znaleziono kilka kilometrów od posiadłości projektanta na prywatnej łodzi mieszkalnej. Wiemy tylko tyle, że miał obsesję na punkcie bogactwa, celebrytów, a sam chciał dostać się do elity i obracać się w jej towarzystwie.

W serialu obok Edgara Ramireza (Wróg numer jeden, Dziewczyna z pociągu), który wciela się w Gianniego Versace, wystąpiła także Penelopa Cruz (Blow, Vicky Cristina Barcelona) jako Donatella Versace, piosenkarz Ricky Martin w roli Antonia D’Amico, partnera projektanta, a także Darren Criss (Glee), który wcielił się w Andrew Cunanana.

[2/40] Najlepsze seriale 2018 roku. Co warto obejrzeć? Na które premiery zwrócić uwagę? [LISTA AKTUALIZOWANA]


×