Najlepsze seriale - polskie wersje zagranicznych seriali. Skąd pochodzi "Rodzinka.pl", a skąd "BrzydUla"?

Często seriale, które gromadzą przed telewizorami miliony widzów, mają swój pierwowzór za granicą. Stacje wykupują licencje, aby stworzyć własną wersję serialu. Oto te, które w Polsce wyszły najlepiej!

Multimedia

"Rodzinka.pl", "BrzydUla" czy "Kasia i Tomek" to tylko niektóre przykłady polskich seriali, które powstały na licencji zagranicznych produkcji. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że opowiadana historia przybyła do nas z innego kraju.

"13 posterunek" i "Miodowe lata", czyli polskie sitcomy. Który najlepszy?Zobacz więcej

Polskie wersje są udane bardziej lub mniej, ale mamy wrażenie, że w kilku przypadkach możemy mówić o tym, że przeróbka przebiła oryginał. "Rodzinka.pl" w oryginale pochodzi z Kanady, ale od 9. sezonu scenariusze są już pisane przez Polaków. Kanadyjski serial "Les Parent" skończył się bowiem na 8. sezonie. Z kolei polska "BrzydUla" to tylko jedna z ponad 20 innych zagranicznych wersji kolumbijskiej telenoweli "Yo soy Betty, la fea". Nie boimy się stwierdzić, że jedna z najlepszych!

Które jeszcze produkcje mają swoje pierwowzory za granicą? Oto najlepsze polskie seriale, które powstały na zagranicznej licencji!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • anius8 (gość)

  no tak, przecież co polaczki wymyślą...

  07.06.2019 14:45
 • Ranking moich ulubionych polskich seriali na licencji. (gość)

  1. Miodowe lata (1998-2004)- 10/10

  Ja bardzo uwielbiam Miodowe lata i z przyjemnością oglądam powtórki.Bo to kultowy polski sitcom, prorodzinne kino familijne z najlepszymi polskimi aktorami, rozśmieszający na żywo widownię swą groteskową teatralnością serial lekki, przyjemny, taki, o miodowy. Serial jest bardzo sympatyczny, zabawny i nadal wywołuje spazmy śmiechu. Ten serial przebija wszystkie seriale komediowe. Cezary Żak w roli motorniczego tramwaju Karola Krawczyka jest fenomenalny. Dzięki tej roli i roli w Ranczu jest moim ulubionym polskim aktorem. Jego mimika i zachowanie to coś wspaniałego, pokazał swój kunszt aktorski oraz talent komediowy . Artur Barciś jako sympatyczny kanalarz jest również świetny. Agnieszka Pilaszewska w roli Aliny Krawczyk jest genialna, stworzyła wspaniałą postać. Te jej nabijanie się z tuszy Karola i cięte riposty były świetne. Niestety w serialu zaszła zmiana. Katarzyna Żak zagrała sztucznie i bardzo słabo rolę Aliny, ale serial utrzymywał mimo tej zmiany świetny poziom, bo przecież duet Żak- Barciś dalej dawał radę.

  2.Ludzie Chudego (2010)-7/10

  Całkiem fajny. serial ciekawy i całkiem zabawny. Cezary Żak, Piotr Pręgowski i Michał Żurawski zagrali perfekcyjnie, tych policjantów wpadających w tarapaty oglądało mi się z uśmiechem na twarzy.

  3. BrzydUla (2008-2009)-6/10

  Uważam,że serial Brzydula jest całkiem niezły. Moją ulubioną postacią jest Marek. To nie Ula, lecz właśnie Marek jest siłą napędową w tym serialu. Marek mimo swoich wad potrafi ocenić ludzi nie tylko po pozorach i nie tylko po wyglądzie, że jest czuły, wrażliwy, bystry, inteligentny. A był, jaki był, bo tak został wychowany, nie znał innego życia i jak sam stwierdził, dopóki nie poznał Uli, w ogóle nie wiedział, że tacy ludzie istnieją. Marka ujęła Ula swoim oddaniem, uczciwością, pracowitością i tym, że zafałszowała dla niego raport. Tak, to z pewnością świadczy o tym, że Marek jest bardzo dobrym człowiekiem. Jego uczucie do Uli potem było bardzo wzruszające, jak Marek się patrzy na Ulę z uczuciem, kiedy dotarło do niego co stracił. Filip Bobek znakomicie zagrał tę postać, on jak i Julia Kamińska zagrali super, czuć było pomiędzy nimi chemię. Moją ulubioną postacią komediową jest Adam Turek, ale czasami mi go szkoda, bo siedzi pod tym potwornym Aleksem jak myszka i musi ciągle udawać kogoś kim nie jest, ale przez to jest bardzo zabawny. Kolejną z ulubionych postaci komediowych jest Pshemko. Jacek Braciak w tej roli jest naprawdę bardzo dobry. Małgorzata Socha również świetnie zagrała w tym serialu. Violetta Kubasińska zawsze poprawia mi humor. (Dasz wiarę?). Odcinki przed przemianą Uli (1-188) były o wiele lepsze.Odcinki po przemianie Uli były słabsze, strasznie mnie ta Ula wtedy denerwowała i jeszcze ten wkurzający Piotr, jakby nie te odcinki to by ten serial na pewno wylądował w mojej czołówce ulubionych seriali komediowych, bo ten serial jest wciągający, ciekawy i momentami bardzo zabawny i wzruszający. Odcinki przed przemianą Uli (1-188)- 8/10. Odcinki po przemianie Uli (189-235)- 4/10. Ale i tak uważam,że "BrzydUla" to wzruszająco-zabawna historia o pięknej i niepowtórzonej miłości, którą można oglądać wiele razy. Ocena za cały serial: 6/10.

  4. Ojciec Mateusz (2008-)- 6/10

  Ojciec Mateusz to produkcja, która w Polsce podobnie jak i oryginalnie we Włoszech zdobyła sobie sporą popularność, co widać po ilości nakręconych dotychczas sezonów. Opowieść o księdzu – detektywie to serial, który naprawdę przyjemnie się ogląda.

  5. Ja to mam szczęście (2012)- 5-6/10

  Sympatyczny i wesoły serial, o wiele sympatyczniejszy od Rodzinki pl, której nie cierpię. Jacek Braciak i Kinga Preis zagrali swoje role popisowo.

  16.12.2017 13:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×