Najlepsze seriale PRL. "Czterej pancerni", "Czterdziestolatek" i inne kultowe seriale sprzed lat!

W okresie Polski Ludowej powstało sporo kultowych filmów i seriali, które do dziś cieszą się uznaniem Polaków! Sprawdźcie naszą galerię, aby poznać nasz wybór 15 najlepszych seriali powstałych w czasach PRL!

Multimedia

Czasy PRLu były z pewnością trudne, ale trzeba przyznać, że polska ziemia wydała wówczas wielu mistrzów kina! Warto przytoczyć tutaj chociażby takie nazwiska jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski czy Stanisław Bareja. W tym czasie powstało mnóstwo filmów i seriali, które do dziś mają status kultowych!

Seriale TVP to nie tylko "M jak miłość", "Czas honoru" i "Ranczo"! Oglądaliście je wszystkie? [GALERIA]Zobacz więcej

Polskie seriale w okresie PRL

Pierwszy polski serial powstał w 1964 roku i zatytułowany był "Barbara i Jan". Była to komedia opowiadająca reporterskich przygodach początkującej dziennikarki i doświadczonego fotoreportera fikcyjnej warszawskiej gazety "Echo". Tematyka komediowa ogólnie była bardzo lubiana w PRLu, a mistrzem tego gatunku był oczywiście Stanisław Bareja. Lekkie produkcje mogły nieco osłodzić szarą rzeczywistość realnego socjalizmu.

Jednym z ważnych tematów dla twórców seriali była także II wojna światowa. Jedne z produkcji, przykładowo kultowi "Czterej pancerni i pies", miały wydźwięk czysto propagandowy, a inne, na przykład "Kolumbowie" czy "Polskie drogi", były bardzo poważnymi próbami rozliczenia się z trudną przeszłością. Nie brakowało też produkcji obyczajowych. "Daleko od szosy" i "Dom" miały pokazywać codzienność mieszkańców Polski Ludowej i do dziś cieszą się sentymentem wielu Polaków.

Deszcze niespokojne i wojna z dystansem. Oto bohaterowie "Czterech pancernych i psa" po latach! Zobacz więcej

W naszej galerii znajdziecie nasz subiektywny wybór 15 najlepszych polskich seriali, które powstały w czasach PRL. Sprawdźcie koniecznie najlepsze seriale PRL!

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według polskich gwiazd

Komentarze

Skomentuj
 • Sram na PRL! Niech żyje bohaterski kapitalizm! (gość)

  I antykomunistyczną prawda historyczna!

  26.03.2019 22:00
 • Saga (gość)

  Do w/W seriali trzeba dodać samych swoich

  26.03.2019 14:55
 • Kowalewska Maria. (gość)

  Mnie się B.podoba film z czasu PRL to Stawiam na Tolka Banan, Siedem życzenie, życzenie domowe, Janosik, Polskie drogi,Kolumbowie i Stawka niż życie.

  26.03.2019 13:31
 • Fanka tamtych czasów. (gość)

  To były bardzo i wspaniałe filmy bardzo dobrzy aktorzy teraz już takich niema na przykład jeszcze filmy takie jak świat się śmieje albo po wojenny skarb to były filmy i aktorzy wspaniali szkoda że minęły te czasy .

  26.03.2019 07:14
 • Fanka tamtych czasów. (gość)

  To były bardzo i wspaniałe filmy bardzo dobrzy aktorzy teraz już takich niema na przykład jeszcze filmy takie jak świat się śmieje albo po wojenny skarb to były filmy i aktorzy wspaniali szkoda że minęły te czasy .

  26.03.2019 07:13
 • Even (gość)

  Brakuje jeszcze minn: Pan samochodzik i templariusze Wakacje z duchami Szaleństwa Majki Skowron No i oczywiście Podróż za jeden uśmiech

  25.03.2019 21:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×