Najlepsze seriale skandynawskie to nie tylko "Most nad Sundem" i "Skam"! TOP10 seriali ze Szwecji, Danii, Norwegii i Islandii!

Kino skandynawskie od dawna cieszy się bardzo dużym uznaniem! W tym regionie powstało także wiele świetnych seriali. W naszej galerii znajdziecie listę 10 najlepszych seriali ze Szwecji, Danii, Norwegii i Islandii! Sprawdźcie koniecznie!

Multimedia

Przynajmniej od czasów Ingmara Bergmana skandynawskie kino uznawane jest za jedno z najlepszych w Europie. Szczególnym uznaniem cieszą się pochodzące stamtąd kryminały, czarne komedie i filmy psychologiczne. Jak jest z serialami?

Jak zacząć wszystko od zera? Ci bohaterowie z seriali całkowicie zmienili swoje życie! Zobacz więcej

Najlepsze seriale skandynawskie

Skandynawskie seriale dziedziczą wiele cech swoich filmowych odpowiedników. Wśród produkcji pochodzących nie tylko z Danii i Szwecji, ale także z Norwegii i Islandii, można wyłapać wiele perełek. Absolutnym fenomenem ostatnich lat jest przykładowo norweski serial "Skam", opowiadający o codziennym życiu uczniów jednego z liceów w Oslo.

Dużą popularnością cieszą się także skandynawskie kryminały. Niekwestionowanym liderem jest tu serial "Most nad Sundem", ale takie produkcje jak "The Killing" czy "Wallander" również mają grono oddanych fanów i cieszą się sporym uznaniem zarówno wśród europejskich, jak i anglosaskich krytyków.

Norweski serial w HBO GO już w sierpniu! Kiedy premiera w tv?Zobacz więcej

Seriale skandynawskie - HBO GO i Netflix

Seriale ze Skandynawii można znaleźć w bibliotekach popularnych serwisów streamingowych. Na Netfliksie możemy obejrzeć takie produkcje jak "Ruchome piaski", "Lilyhammer", "Nobel" czy "Norsemen". W ramach usługi HBO GO zobaczymy natomiast takie produkcje jak "Gösta" czy "Przybysze". W najbliższym czasie możemy się także spodziewać poszerzenia oferty popularnych serwisów.

W naszej galerii znajdziecie nasz subiektywny wybór 10 najlepszych seriali ze Skandynawii! Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Gol (gość)

    błagam, skończcie z tymi slajdami, przewijanie stron, dramat

    08.03.2020 15:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×