Najlepsze telenowele wszech czasów - które to? Gdzie je oglądać?

Telenowele, najczęściej produkcji meksykańskiej, tureckiej lub argentyńskiej, od kilkunastu lat biją rekordy oglądalności w naszym kraju. Na szczycie popularności stoją takie produkcje jak: "Elif", "Więzień miłości" czy "Przysięga". Zebraliśmy wszystkie, najlepsze telenowele w jednym miejscu wraz z informacjami o ich bohaterach oraz wskazówkami, gdzie je oglądać!

Multimedia

Telenowela - czym jest?

Telenowela to gatunek filmowy szczególnie popularny w ostatnich latach. Na ogół telenowela postrzegana jest jako historia miłości od pierwszego wejrzenia, mająca do przezwyciężenia ogrom trudności. Jednak zawsze kończy się szczęśliwie – zazwyczaj małżeństwem głównych bohaterów. Natomiast złe postacie ponoszą zasłużoną karę, zwycięża sprawiedliwość i dobro. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest także wielka pobożność głównych bohaterów.

Co stoi za sukcesem telenowel?

Na sukces telenoweli składa się wiele czynników. Widz obserwując piękną, kolorową scenerię, w której rozgrywają się romantyczne wątki, marzy o przeżyciu takiej historii. Angażuje się emocjonalnie, współczuje bohaterom. Wzrusza się i złości razem z nimi. Do grona najbardziej popularnych telenowel wyemitowanych w Polsce zalicza się m.in.: "Elif , "Więzień miłości", "Przysięga"czy "Promyk nadziei".

Kto jest kim w nowym tureckim serialu TVP?Zobacz więcej

"Promyk nadzei" opowiada historię rodziny, która została rozdzielona. Ömer (Fatih Ayhan) zostaje niesłusznie skazany za kradzież i trafia do więzienia. Jego żona, Ipek (Gülşah Aydın), bardzo się tym denerwuje i zaczyna przedwcześnie rodzić. Nie wie jednak, że to jej chciwy kuzyn Halil i jego żona Neslihan (Esin Civangil) wsadzili jej męża do więzienia. Zaś po porodzie Neslihan nadal chciała rozdzielić Ipek i Ömera, więc zabrała jej nowo narodzone dziecko i oddała na pewną śmierć Kadirowi. Jednak Kadir i jego żona Selma nie potrafili skrzywdzić dziewczynki, więc wychowali Bahar (Isabella Damla Güvenilir) jak własną córkę. Jedenaście lat później Ömer wraca - tym razem jako odnoszący sukcesy biznesmen - i chce zemścić się za swoje krzywdy na Ipek i jej rodzinie...

Telenowele - gdzie obejrzeć?

WIększość telenoweli emituje stacja TVP1. Na tym kanale zobaczymy takie serie jak: "Więzień miłości", "Promyk nadziei" czy sławną "Elif". ZoomTV zaopatruje nas w odcinki kultowego serialu "Maleńkie morderstwa".

Oya postanawia wyznać ukochanemu prawdę o szantażu Kerima. Mehmet oskarża ją o śmierć żony!Zobacz więcej

Jesteście ciekawi jakie telenowele wszech czasów również warto obejrzeć? Nasze propozycje znajdziecie w galerii:

%%GALERIA

Komentarze

Skomentuj
  • Asika (gość)

    Hm. Jak już piszecie artykuł go warto wgłębić się w temat i zaczerpnąć wiedzę . "Więzień miłości" czy serial który go zastąpił "Promyk nadziei" nadawany jest na TVP2 a nie 1 jak napisane jest w artykule. Natomiast na TVP1 jest Elif czy Przysięga. Albo piszcie po prostu, że jest to nadawane na kanałach telewizji publicznej, albo konkretnie ale zgodnie z faktem. Nie wspominając o innych niedociągnięciach.

    22.03.2021 05:03

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×