"Najniebezpieczniejsze drogi Europy". Ciężka norweska zima i ludzie pomagający kierowcom w opałach. Gdzie oglądać?

"Najniebezpieczniejsze drogi Europy" w National Geographic! Gdzie można obejrzeć dokumentalną serię o tym, jak zimą norweskie drogi zmieniają się w niebezpieczne tory bobslejowe.

Multimedia

"Najniebezpieczniejsze drogi Europy" sobota, 12 października, godz. 16:00 na National Geographic - sprawdź program tv

Każdej zimy śnieg zmienia norweskie górskie przeprawy w najniebezpieczniejsze drogi Europy, blokując dostawy zaopatrzenia, a w skrajnych przypadkach, powodując śmiertelne wypadki. Zapobieganie tego typu sytuacjom leży w obowiązkach specjalnej grupy kierowców, którzy polegając na swojej intuicji, odwadze i zdolnościach, zarabiają na życie ratowaniem innych z opresji.

Twórcy serii "Najniebezpieczniejsze drogi Europy" prezentują codzienne zmagania pracowników specjalistycznej pomocy drogowej. Zimą norweskie drogi zmieniają się w niebezpieczne tory bobslejowe. Utrzymanie przejezdności ważnych szlaków wiąże się z koniecznością holowania wielkich ciężarówek górskimi drogami. Burze śnieżne, lawiny i brak światła dziennego to tylko niektóre problemy, z którymi muszą sobie radzić śmiałkowie, pracujący tak blisko koła podbiegunowego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×