Najpopularniejsze tureckie seriale. TOP 30 tureckich seriali, które trzeba obejrzeć! [RANKING]

Tureckie seriale zawładnęły polską telewizją! Niezmiennie od wielu lat tureckie seriale sprawiają, że Polacy gromadzą się przed telewizorami i oglądają kolejne perypetie swoich ulubionych bohaterów. Przedstawiamy Wam zestawienie 30 najpopularniejszych tureckich seriali! Znacie wszystkie te seriale?

Multimedia

NAJPOPULARNIEJSZE TURECKIE SERIALE

Tureckie seriale to już prawdziwa potęga polskiej telewizji, ale również swoisty popkulturowy fenomen. Nie dość, że kolejne tytuły z nad Bosforu oglądają w telewizji miliony widzów, to jeszcze tureckie produkcje coraz większą popularnością cieszą się także w sieci. Kolejne grupy fanów, którzy sami tłumaczą seriale, są na to największym dowodem.

Tureckie seriale, które powinny być pokazane w polskiej telewizji [GALERIA]Zobacz więcej

Nie dziwimy się. Tureckie seriale to swoiste paradoksy; z jednej strony egzotyczne, obrazujące życie w Turcji, a z drugiej uniwersalne w swoim przesłaniu, za każdym razem świadczące o potędze miłości. Widzowie nie mogli się nie zakochać w takim połączeniu.

W Polsce wszystko zaczęło się od "Wspaniałego stulecia", gdzie widzów porwała nie tylko ekranowa intryga mniej lub bardziej luźno oparta na historii Turcji, ale przede wszystkim aktorstwo, kostiumy oraz scenografia. Właśnie dzięki tej produkcji eksplodował boom na tureckie seriale, który trwa do dzisiaj i raczej nic nie zapowiada tego, aby moda na tureckie seriale miała przeminąć.

Jak zmieniła się Hande Ercel? Turecka piękność robi oszałamiającą karierę!Zobacz więcej

Teraz w licznych telewizjach jest coraz więcej tureckich seriali. Niektóre z nich są lepsze, inne gorsze, ale polscy widzowie i tak je kochają. Oto 30 najpopularniejszych w Polsce tureckich seriali. Możecie ich wszystkich nie znać, ale prosimy was, nie nazywajcie się wówczas fanami tureckich seriali! To absolutny niezbędnik. Te tytuły zwyczajnie trzeba znać, bo to najpopularniejsze tureckie seriale w Polsce.

Brakuje wam w tym zestawieniu jakiegoś tytułu? Coś byście dodali od siebie? Dajcie znać!

TOP 30 TURECKICH SERIALI

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • jaga (gość)

    Bardzo ładny był też serial Złote Serce chyba portugalski w połowie zdjęli go z anteny to czyste draństwo . ludzie się wciągną i kicha

    11.03.2019 01:03
  • Rebeca (gość)

    Mnie sie najbardziej podoba ,Zakazana Milosc, z Beten Saat i Kivanc Tatlitung. Juz ogladalam 3 razy

    06.03.2019 14:01
  • Gość (gość)

    Seriale, które według mnie są coś warte to Icerde, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Fi, Olene kadar, Tutsak, Medcezir , trochę na siłę przeciągnięty w czasie uważam, że niepotrzebnie, Kordugum, ze spalonym scenariuszem w ostatniej fazie. Z nowości Carpisma. I sezon Cukura był ok, niestety też na siłę wydłużany jak dla mnie: wypalił się. W ogóle nie rozumiem zachwytu nad Kara sevda, dla mnie jest drętwy, drewniany, beznadziejny. I wszystko co funduje nam tvp to niestety opery mydlane, nie oglądam.

    30.01.2019 19:16
  • bba (gość)

    Dla mnie pierwsze miejsce to "Narzeczona ze Stambułu", "Kadin" który nie jest już tłumaczony, "Anne" "Kara Para Ask", Wciągnął mnie również "Fi" , "Son", Yeter" , "Grzech Fatmagul" oczywiście "Wspaniałe Stulecie" i interesujący aktorzy jak Burak Ozciwit, Ozcan Deniz, Asli Enwer, no i aktor grający Fikreta

    28.01.2019 21:15
  • XYZ (gość)

    ASI>ASI>ASI !!!... Gulperi, Cena miłości, Grzech Fatmagul, Miłość na wynajem, Kara Sevda. Tylko z tobą to mniej niż przeciętniak dla małolat taki , jak : Czarna perła, Nadzieja i miłość, Łzy Cennet o Elif nie ma co gadać!

    25.01.2019 17:25
  • Minar (gość)

    Świetnie się ogląda serial Ranny ptaszek.

    21.01.2019 17:18
  • Tt (gość)

    Świetlik :)

    06.01.2019 16:40
  • YG (gość)

    O tak Kontrakt na miłość. Wspaniały serial, zabrakło tu jednak Yeni Gelin. Dwa moje ulubione seriale.

    03.01.2019 16:33
  • maria (gość)

    Ja proponuję ADINI SEN KOY /tłumaczony na fb Turecka serialomania/Dobrze czasem popatrzeć na piękne twarze/Hazal Subasi i Erkan Meric/,można popłakać i pośmiać się.

    01.01.2019 18:41
  • jagoda ( gość ) (gość)

    Rozdarte serca , moim zdaniem najlepszy z filmów tureckich.Szkoda że telewizja zaniechała wyświetlania kolejnych odcinków

    01.01.2019 13:58
  • Maria (gość)

    eeee nie ma żadnego serialu z aktualnej pierwszej dziesiątki w Turcji. 1 miejsce " Odtodzenie. Ertugrul" póżniej " Kadin "czyli Kobieta. "Cukur" czyli Dół. i kilka innych. Same seriale dla egzaltowanych nastolatek. Elif? Tą nędzną telrnowelę?

    31.12.2018 23:27
  • Aka (gość)

    Córki słońca to NAJLEPSZY TURECKI SERIAL!!! Można oglądać go w grupie na fb

    30.12.2018 19:40
  • Kasia (gość)

    Ale zdecydowanie na pierwszym miejscu powinna być telenowela Asla Vazgeçmem) – czyli Tylko z tobą ❤️😍

    30.12.2018 16:17
  • Kasia (gość)

    Kontakt na Miłość ❤️

    30.12.2018 16:06
  • Kasia (gość)

    Hej a gdzie serial Tylko z tobą ❤️ Nur i Yigie uwielbiam ich 😍❤️

    30.12.2018 16:03
  • Anka (gość)

    Nr 1 - Asi, 2- Wspaniałe stulecie, 3- Zakazana miłość, 4- Narzyczona ze Stambułu, Cena miłości, Zapach truskawek. Szkoda, że Asie nie ma w TVP choć to od tego serialu rozpoczęła się inwazja seriali tureckich na cały świat i jak do tej pory to nie spotkałam lepszego serialu ,

    30.12.2018 11:51
  • Fanka Asi (gość)

    Najlepszy serial jaki widziałam to ASI a później Miłość i Nienawiść. Nie mogę zrozumieć osoby, ktòre oglądają takie banialuki jak Elif

    30.12.2018 01:06
  • inka (gość)

    Kara Para Ask/ Brudne Pieniądze i Miłość/ oraz Kiralik Ask/ Miłość na wynajem /- tu piękna ilustracja muzyczna

    30.12.2018 00:25
  • ania (gość)

    Tak to prawda. Soz (przepraszam, że bez znaków (symboli) tureckich) jest serialem, który trzyma w napięciu cały czas. Dobry scenariusz i reżyseria przekłada się na jego jakość. Połączenie tragizmu wydarzeń (napady, zamachy terrorystyczne, pojedynki, wybuchy, itd.) z codziennym życiem żołnierzy. Nie brakuje akcji, wyznań miłości a nawet żartów. Wszystko okraszone dobrą obsadą aktorską (ps. T. Saritas doskonale wszedł w rolę, wielu "drewnianych amantów" mogłoby mu buty czyścić. Nie wspomnę jeszcze o głównym antybohaterze, który zabija samym wzrokiem).

    W Polsce ciężko byłoby nakręcić taki serial (patrz. Korona Królów- miała być polska wersją WS a wyszedł klops). Nie ten budżet przede wszystkim. Poza tym, serial musiałby być emitowany dużo później niż Elif. Koszty zakupu też na pewno są większe w przypadku Soz, który jeszcze się nie skończył.

    Zamiast kupowania beznadziejnych tasiemców, gdzie fabuła kręci się w kółko, lepiej zainwestować w serial, który się w reklamach zwróci, bo przyciągnie widownię.

    Dlatego popieram wcześniejsze propozycje. Soz- serial wojenny jakiego jeszcze nie było. Miłość na wynajem- komedia, która nie jest głupia, a główna bohaterka to sensowna babka, bez zbędnego mizdrzenia się. Dolunay- dramat obyczajowy osadzony w bardzo europejskich realiach. Pani Fazilet i jej córki- haha z tą "patologią" bym nie przesadzała, ale serial ma kilka odchyleń od normy. Jednak ogląda się go bardzo przyjemnie. Chociaż główna bohaterka- Hazan z czasem traci na wiarygodności przez swoje niezdecydowanie, co powoduje jeszcze większe zamieszanie niż było. No i Sinan- zaczęłam go lubić dopiero w ostatnim odcinku. Kto oglądał wie kiedy. Yasak Elma- nie przepadam za tym serialem. Brak chemii pomiędzy bohaterami jest dla mnie odpychający. Ale jest to serial gdzie to główna bohaterka ma więcej charakterku, a nie bohater. Kto ogląda tureckie seriale wie jakimi prawami się one rządzą. To mężczyzna jest głową rodziny. A w tym serialu,to dziewczyna ma więcej rozumu niż facet. ps. biedna aktorka musi ciągle zadzierać głowę do góry. Jej partner jest sporo wyższy. Teraz już wiem jak to wygląda z boku, gdy chodzę po ulicy z moim mężem. Też jest ode mnie sporo wyższy haha. A tego na co dzień się nie widzi i nie czuje xD.

    29.12.2018 23:32
  • Paweł (gość)

    Elif to niekończący się serial nie wiadomo do kiedy będą kręcić ten serial ale mogę przypuszczać że do wieku dorosłego Elif. Mam już koniec serialu ślub Elif tak pewnie się zakończy.TVP kupiło Elif żeby obrzydzić Polakom Tureckie seriale ale w moim wypadku to się nie sprawdza.Powinni zrobić twa oddzielne rankingi Seriale które zostały puszczone i te które warto obejrzeć a nie mieszać rankingi obejrzał bym Soz w TVP nasi nie umieją robić takich serial chowają się świetna fabuła główny aktor który jest dowódcą i wsparciem dla kompanów nawet po tylu złych przeżyciach ciągle walczy ze sobą świetny serial czołówka i muzyka w punkt żałuje że jest teraz przerwa w emisji Soz ciekawy jestem co będzie dalej.Przydała by się odmiana w Telewizji ciągle puszczają seriale które kończą się szczęśliwie kto oglądał Soz wie że to pokazana rzeczywistość każdego kto służy w służbach mundurowych wiadomo postacie są fikcyjne i sytuacje też ale są inspirowane życiem żołnierzy ich życiem prywatnym które muszą pogodzić z życiem prywatnym warty do obejrzenia ten kto nie był w wojsku może zobaczyć jak wygląda służba w oddziale specjalnym.TVP pewnie go nie pokarze bo boi się ambitnych produkcji ale serial mógłby zgromadzić dużą widownie niż Elif.

    29.12.2018 22:40
NowszeStarsze