Najważniejsze role Piotra Adamczyka! W jakich filmach i serialach zagrał znany aktor?

Piotr Adamczyk wcielił się już w oficera Gestapo, papieża Jana Pawła II i Fryderyka Chopina! Znacie jego wszystkie najważniejsze role? Znajdziecie je w naszej galerii!

Multimedia

Piotr Adamczyk to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów ostatnich 20 lat. Wiele jego głośnych ról na stałe zapisało się w pamięci widzów. Jak wygląda jego aktorska kariera?

O tych serialach mówi się najwięcej! To najbardziej wpływowe produkcje dekady!Zobacz więcej

Adamczyk w 1997 roku ukończył warszawską PWST. Wcześniej, na drugim roku studiów, wyjechał do Londynu na stypendium do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej. Na początku kariery była także związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie zagrał w takich spektaklach jak Tango, które zostało sfilmowane przez Teatr Telewizji.

Jego pierwszą dużą rolą filmową była tytułowa rola w filmie "Chopin. Pragnienie miłości". Największą sławę zyskał jednak dzięki dwóm filmom o papieżu Janie Pawle II - "Karol - człowiek, który został papieżem" i "Karol - papież, który pozostał człowiekiem". Później nadszedł czas na duże role w takich filmach i serialach jak "Testosteron", "Och Karol 2" i "Czas honoru".

Najpiękniejsze aktorki z "M jak miłość"! Piękne partnerki Marcina i Pawła oraz inne zjawiskowe kobiety!Zobacz więcej

W ostatnich latach Adamczyk zagrał także w takich głośnych filmach jak "Kobiety mafii 2", "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" czy "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Polski aktor znalazł się także w obsadzie włoskiego serialu "Imię róży", głośnej ekranizacji bestsellerowej powieści Umberto Eco.

W naszej galerii znajdziecie wszystkie najważniejsze role Piotra Adamczyka! Sprawdźcie koniecznie, gdzie zagrał polski gwiazdor!

Zobacz galerię

Filmy do zobaczenia we dwoje

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×