Najzabawniejszy scenariusz wszech czasów należy do Woody'ego Allena!

Scenariusz to jedna z najważniejszych składowych produkcji filmowych. Często to właśnie od niego zależy, czy film odnosi sukces. Które scenariusze są najzabawniejsze? O ocenę pokusiła się Amerykańska Gildia Scenarzystów (WGA).

Multimedia

Lista 101 najzabawniejszych scenariuszy wszech czasów została sporządzona przez Amerykańską Gildię Scenarzystów (WGA). Na jej szczycie znalazł się tekst Woody’ego Allena i Marshalla Brickmana do filmu "Annie Hall".

CZYTAJ TAKŻE:
80. URODZINY WOODY'EGO ALLENA W ALE KINO+ 1 GRUDNIA
BRUCE WILLIS ZREZYGNOWAŁ Z UDZIAŁU W FILMIE WOODY'EGO ALLENA? [WIDEO]

Zestawienie zawiera jeszcze sześć innych scenariuszy napisanych przez Allena. Są to teksty do takich filmów jak: "Śpioch" (miejsce 60.), "Bananowy czubek" (miejsce 69.), "Bierz forsę i w nogi" (miejsce 76.), "Miłość i śmierć" (miejsce 78.), "Manhattan" (miejsce 81.) i "Danny Rose z Broadway'u" (miejsce 92.).

Czyje scenariusze, poza tym do "Annie Hall", znajdują się w pierwszej trójce najzabawniejszych tekstów filmowych? Na podium są: scenariusz Billy’ego Wildera i I.A.L. Diamonda "Pół żartem, pół serio" oraz Danny’ego Rubina i Harolda Ramisa "Dzień Świstaka". Pozostałe miejsca zajmują: "Czy leci z nami pilot?", "Tootsie", "Młody Frankenstein", "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" , "Płonące siodła" , "Monty Python i Święty Graal" , "Menażeria".

Komentarze

Skomentuj
  • garBaty (gość)

    Amerykanie uwielbiają tylko siebie, reszta świata nie istnieje! Nasi redaktorzy uwielbiają włazić im w dupę!

    11.08.2019 22:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×