"Narcos". Virginia Vallejo pozwała Netflixa! Była kochanka Pablo Escobara twierdzi, że ich relacja wyglądała inaczej!

Virginia Vallejo - dziennikarka i była kochanka Pablo Escobara pozwała Netflixa. Poszło o postać Valerii Velez z serialu „Narcos”. Vallejo twierdzi, że jej relacja z baronem narkotykowy wyglądała inaczej, a widzowie serialu zostali wprowadzeni w błąd.

Multimedia

Virginia Vallejo to jedna z najpopularniejszych kolumbijskich dziennikarek. W latach 80. łączyła ją bliska zażyłość z najpotężniejszym baronem narkotykowym — Pablo Escobarem. Po latach kobieta opisała swoje wspomnienia w książce "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", która stała się podstawą scenariusza do filmu z Penelope Cruz i Javierem Bardemem w rolach głównych. Teraz Virginia Vallejo postanowiła pozwać Netflixa za to, w jaki sposób została przedstawiona w ich serialu.

W produkcji o Pablo Escobarze pojawia się bowiem postać Valerii Velez, która wzorowana jest właśnie na Virginii Vallejo. Dziennikarka uważa jednak, że twórcy "Narcos" w niewłaściwy sposób przedstawili jej relację z narkotykowym bossem. Vallejo już 2017 roku zapowiadała pozew przeciwko twórcom "Narcos".

Potrzebowali do serialu złej kobiety — zrobili ze mnie kur*ę, porywaczkę i przestępczynię, choć na początku miałam tylko napisać biografię Pabla. Za to z jego żony — małej, brzydkiej, grubej, cwanej wieśniary — biedną niewinną ofiarę. Dziś Pablo Escobar to marka, która przynosi zysk — tłumaczyła w rozmowie z Michałem Gostkiewicz z Gazety Wyborczej.

"Narcos", "Ślepnąc od świateł" i... Oto najlepsze seriale o narkotykach! [GALERIA]Zobacz więcej

Jak się teraz okazuje, Virginia Vallejo pozwała Netflixa i Gaumont Television za trzy sceny z serialu „Narcos”. Chodzi o 3. odcinek 1. sezonu, w którym doszło do intymnego spotkania serialowej dziennikarki z Escobarem, moment poznania przez nią żony Escobara oraz sposób przedstawienia ataku Ruchu 19 Kwietnia na Pałac Sprawiedliwości w Kolumbii. Rozpatrujący jej sprawę sędzia Moore z Florydy przychylił się jedynie do pierwszego wniosku. W pozostałych dwóch przypadkach uznano, że Virginia Vallejo w niewystarczający sposób określiła swoje zarzuty.

Virginia Vallejo, która pracuje obecnie dla "Russia Today" może więc walczyć o odszkodowanie w związku z naruszeniem praw autorskich w scenie intymnego zbliżenia z 3. odcinka 1. sezonu "Narcos", które ma być oparte na jej książce „Kochając Pabla. Nienawidząc Escobara”.

Zobacz galerię

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×