"Nasz nowy dom" 1.12.2013: Remont domu przeznaczonego do rozbiórki [ZDJĘCIA]

Zobaczcie, jaki dom wyremontuje ekipa programu "Nasz nowy dom" w odcinku, który zostanie wyemitowany w niedzielę 1.12.2013. "Dom z ruiny, zmieni się nie do poznania" - zapewnia Katarzyna Dowbor.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE: "NASZ NOWY DOM" 17.11.2013. KATARZYNA DOWBOR JESZCZE NIE WIDZIAŁA DOMU W TAKIM STANIE [ZDJĘCIA] "NASZ NOWY DOM" 10.11.2013: REMONT DOMU WDOWY Z SIEDMIORGIEM DZIECI [ZDJĘCIA]

W niedzielę po tygodniowej przerwie wraca na antenę program "Nasz nowy dom". W najbliższym odcinku Katarzyna Dowbor i ekipa budowlana, pomogą Pani Justynie, która wraz córkami 7-letnią Pauliną i 5-letnią Emilką mieszka we wsi Pęcław niedaleko Góry Kalwarii. Pani Justyna jest ofiarą przemocy domowej. Niedawno rozwiodła się z mężem.

Ich dom to ruina, która jak zdradziła nam pani Justyna był przeznaczony do rozbiórki. Dzięki własnej pracy i skromnych środków z pomocy społecznej mimo to walczy o swój dom przeprowadzając drobne remonty. Brak stałej pracy i ciężka sytuacja materialna uniemożliwiają jej jednak samodzielny kapitalny remont. Katarzyna Dowbor wraz z architekt Martyną Kupczyk czeka nie lada wyzwanie, bo dom choć nie duży w połowie jest nieużywaną ruderą. Pani Justyna i córki korzystają z jednego pokoju, łazienki i kuchni. Zimą mimo wymienionych okiem temperatura w domu spada często do 14 stopni. Jedynym pomieszczeniem z którego korzystają wtedy domownicy jest kuchnia.

CZYTAJ TAKŻE: "NASZ NOWY DOM" 27.10.2013 - REMONT DOMU RODZINY BORATYŃSKICH [ZDJĘCIA] "NASZ NOWY DOM" 20.10.2013 - REMONT DOMU RODZINY SOSIŃSKICH [ZDJĘCIA]

Dom wymaga przede wszystkim ocieplenia i nowej elewacji i dachu. Kapitalny remont obejmie połowę domu, która jest w tragicznym stanie, kuchnia i jeden z pokoi wymaga odświeżenia. Powstanie nowa kotłownia, wymieniona zostanie instalacja elektryczna i kanalizacyjna. Zlikwidowane zostaną stare piece. Ekipa dokończy również remont łazienki, który pani Justyna zaczęła jakiś czas temu.

"Dom z ruiny, zmieni się nie do poznania" - mówi prowadząca Katarzyna Dowbor.

Faktycznie patrząc na zdjęcia trudno się z tym nie zgodzić.

Zobaczcie jak zmienił się dom pani Justyny i jej córek. Pełen efekt remontu będziecie mogli zobaczyć w najbliższym odcinku "Naszego nowego domu" w niedzielę o 17.45 w Polsacie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×