"Nasz nowy dom 16". Katarzyna Dowbor twierdzi, że odcinek "Bałuty" wiązał się dla niej z najbardziej wstrząsającą historią uczestników w tej serii programu

W programie "Nasz nowy dom" pojawiają się przejmujące historie ludzkich nieszczęść, niezawinionych przez bohaterów. Dla Katarzyny Dowbor najsmutniejsza z nich dotyczyła babci Ani i wnuczki Gabrysi z łódzkich Bałut.

Multimedia

Katarzyna Dowbor wstrząśnięta w Bałutach

W 16. serii programu dziennikarka pojechała do osławionej dzielnicy Łodzi - Bałut, gdzie w połowie domu z czerwonej cegły mieszka 64-letnia pani Anna Malinowska, wychowująca samotnie 10-letnią wnuczkę Gabrysię. Córka babci Malinowskiej, a mama Gabrysi, zmarła rok wcześniej z powodu nowotworu żołądka. Kiedy została zdiagnozowana, choroba była już w czwartym stadium, z przerzutami do kości i szpiku kostnego.

Pół roku przed realizacją programu starsza kobieta straciła też partnera. Po 30 latach pracy Anna Malinowska dostała wypowiedzenie w barze, w którym pracowała. Została z długami i marzeniem, by dobrze wychować wnuczkę.

Katarzyna Dowbor była prześladowana! Czuła się nieszczęśliwa, ale przetrwała. Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

Ich dom był w kiepskim stanie. Z dwóch pokojów tylko jeden nadawał się do mieszkania - drugi był zagrzybiony z powodu braku rynien. Mieszkając w jednym pokoju babcia z wnuczką spały w tym samym łóżku. Dom ogrzewał stary piec w piwnicy, do którego węgiel nosiła Anna Malinowska, mając chory kręgosłup, a do tego astmę i nadciśnienie.

Katarzyna Dowbor uznała, że mieszkanki domu w Bałutach nie mają szans na samodzielną poprawę swojej sytuacji. Na szczęście nie zawiodła ani dziennikarka, ani jej profesjonalna ekipa. Babcia i wnuczka mogą się teraz cieszyć wyremontowanym domem.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Monika (gość)

    Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: panieonline.pl/monika024

    18.06.2021 09:29
  • Tom kasia (gość)

    Co z tą Polska.

    18.06.2021 09:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×